Оцена црногорских избора: Није било злоупотреба

В. К.

06. 06. 2018. у 08:56

Агенција за спречавање корупције Црне Горе о изборним кампањама за председника и локалну власт: Власт одговорно извештавалао буџетској потрошњи

Оцена црногорских избора: Није било злоупотреба

Фото ПР центар

НАЧЕЛНИК Одсека за спровођење мера контроле финансирања политичких субјеката и изборних кампања Душан Дракић саопштио је да је минуле кампање (председнички и локални избори) обележило "одговорно понашање власти кад су у питању извештавања о буџетској потрошњи, путним налозима, социјалним давањима, запошљавањима и буџетској резерви".

- У првих пет месеци ове године транспарентно је приказана употреба јавних ресурса у изборној кампањи, у складу са Законом о финансирању политичких субјеката и изборних кампања - казао је Дракић. - Укупна потрошња органа власти на државном и локалном нивоу, заједно са свим аналитичким картицама, објављена је и доступна на њиховим интернет страницама.

За локалне изборе, како је навео начелник, достављена су 382 петнаестодневна извештаја, 21.437 путних налога, 1.275 аналитичких картица, 1.643 уговора о запошљавању и 101 извештај о месечној потрошњи, односно укупно 24.838 извештаја органа власти.

- Није било злоупотреба јавних ресурса у изборним кампањама за председничке и локалне изборе - казао је Дракић.

Самостална саветница Марија Маџгаљ казала је да је на председничким изборима учествовало седам кандидата за председника.

- Према подацима Агенције, они су прикупили укупно 740.000 евра, од чега највише кандидат Мило Ђукановић 330.000, потом кандидаткиња Драгиња Вуксановић 70.000 и кандидат Младен Бојанић 49.000 евра - навела је Маџгаљева.

ТРОШКОВИ

У извештајима које су АСК доставили кандидати приказани су трошкови кампање у висини од 950.000 евра. Највеће трошкове кампање приказао је кандидат Ђукановић, 530.000, па кандидат Бојанић, који је приказао трошкове од 187.000, односно кандидаткиња Вуксановић са 88.000 евра. Остали кандидати пријавили су доста ниже трошкове кампање од наведених кандидата.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Коментари (2)