Шта не штима у званичној верзији рушења Џерманвингса?!
27. 03. 2015. у 23:20
Најлакше је рећи да је авион оборен кривицом пилота или копилота, који су сада мртви и немају могућност да било шта кажу
Најлакше је рећи да је авион оборен кривицом пилота или копилота, који су сада мртви и немају могућност да било шта кажу. С друге стране, да би неки човек био у пилотској кабини и заслужио то место, мора да прође безброј психофизичких тестова, који ће потврдити његову спремност.
Истовремено, званична верзија је, по разним теоријама, послужила авио-компанији Луфтханза да кроз целу ситуацију прође без додатних питања јавности. На овај начин су највероватније желели да “запуше” уши свима, који су нагађали шта је "заиста" разлог пада овог авиона.
Оно што је, такође, сумњиво, јесте чињеница да су буквално одмах изашли у јавност са решењем узрока пада, а да су одмах сви други фактори који су могли да утичу на несрећу отклоњени.
Међутим, да ли је заиста све баш тако било?
Ово је већ друга несрећа за годину дана у којој су убијени многи, недужни људи, а информације о томе шта се заиста догодило нису добијене. Односно, јесу, али већина сматра да је то само начин да се знатижељним људима и породицама погинулих “замажу” очи.
Да, схватили смо да је најлакше рећи да је авион оборен кривицом пилота или копилота, који су сада мртви и немају могућност да било шта кажу у своју одбрану. С друге стране, да би неки човек био у пилотској кабини и заслужио то место, мора да прође безброј психофизичких тестова, који ће потврдити његову спремност.
Због тога многи чисто сумњају да му је равнотежа ума била толико нарушена да је одузео живот себи и осталим путницима у авиону.
Ево свих теорија завере које су се ових дана наметнуле.
1. КОПИЛОТ ЈЕ КРИВ ЗА НЕСРЕЋУ, БИО ЈЕ У ДЕПРЕСИЈИ
- Имао је депресију и скривао је од пријатеља - немачки медији јавили су раније да је, према интерним документима, Лубиц боловао од депресије и да је на лечењу провео укупно годину и по дана. У његовом стану пронађене су поцепане потврде о боловању, укључујући и боловање за дан када се догодила несрећа.
Оставила га девојка - Млади копилот Андреас Лубиц вероватно је пролазио кроз “личну кризу” у тренутку стравичног пада авиона, преносе светски медији. У медијским извештајима наводи се како се 28-годишњак борио с емоцијама и депресијом након пропале везе. Верује се како је управо то био разлог зашто је одлучио да одведе 150 путника и чланова посаде у смрт! Такође, у извештајима које наводе разни светски медији стоји и да је копилот само тихо дисао када је остао сам у кокпиту, што је доказ да је намерно хтео да обори авион. Међутим, да ли је то довољан доказ? Он је, објективно говорећи, могао да се онесвести и да се зато авион сурва у планине.
2. НЕСТАЛА МЕМОРИЈСКА КАРТИЦА ИЗ ЦРНЕ КУТИЈЕ
Француски истражитељи су из прве црне кутије авиона Ербас А320 извукли све неопходне податке, али када је на ред дошла друга кутија, меморијске картице није било. Пронађено је само кућиште, без садржаја.
Пре ове званичне изјаве истражитеља, Француска је оштро демантовала да је кутија пронађена, док су амерички медији уверавали јавност у супротно. Ово је довело до тога да се сви питају зашто су француске власти порицале, ако немају шта да сакрију? И зашто је истина о црној кутији била објављена баш од стране америчких медија?
3. ТЕХНИЧКИ ПРОБЛЕМ СА ТОЧКОВИМА
Портпарол Луфтханзе је изјавио да се авион срушио у француским Алпима јер је имао технички проблем са вратима која затварају предње точкове. Проблем је био везан за отвор, односно за механизам који се отвара и затвара у тренутку кад се укључује уређај за слетање.
4. ГУБИТАК ПРИТИСКА У КАБИНИ
“Билд” је у спекулацијама о могућим разлозима пада авиона, написао да је губитак притиска у кабини могао да буде један од узрока. При наглом губитку притиска, на пример због неке експлозије, ваздух се “усисава” и путницима прети да се у року од 10 до 15 минута смрзну или угуше. Уколико дође до овакве ситуације, посада мора да спусти авион на 10.000 стопа, како би путници могли да дишу.
5. ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД
Шпанска полиција је посветила свој рад провери видео-записа о уласку путника у авион како би довела пад у везу за тероризмом. Међутим, немачке и америчке власти су изјавиле да за сада нема оваквих индикација.
Теоретичари завере, наравно, само у једну верзију не верују - званичну!
(Курир)
Milovan
28.03.2015. 00:28
Nije da imam nešto protiv toga da se piše na ovu temu, ali pobogu zar ne zaslužuje mnogo više prostora i novinarskog istraživanja helikopterska nesreća sa tragičnim posledicama koja se dogodila pre neki dan nadomak Beograda. Pa zar je moguće da smo već zaboravili ?! Kud ide ovaj (naš) svet zaboga?
a da avionom uopšte nisu upravljali piloti !??
@Šatl - ... upravo to. Danas je jedan strucnjak rekao da je NASA radila na sistemu koji moze da 'oduzme' kontrolu od pilota, i da njime uprvlja sa zemlje. To se, kao, koristi u slucaju aeropiratie. Na isti nacin k'o sa bezpilotnim letelicama.
Nista nikome ne verujem , prvo su pisali da je letelica imala mehanicki problem koji su otklonili, kao i da su putnici bili onesvesceni. Posle toga nestaje kartica iz crne kutije, dakle nista ne verujem a oni su nazalost mrtvi da kazu istinu. Biznis cuva sebe a ovaj avion pada pod grupom Luftanse , prema tome dabome , napravise kopilota depresivnim i ubicom.
U avionu se mnogo lako uspavas ako si umoran. A kad nocu ne mozes da spavas od sekiracije zbog depresije i problema, danju neznas za sebe.Avion menja visinu po planu leta i nista cudno da se to odradi automatski i posle preuzme manualno, verovatno je nastavio da sanja, mirno i ritmicno disao. Jednom sam se uspavao dok sam vozio kola zbog neprospavane noci. Dok sam vozio sanjao sam da vozim! Razbudio me ivicnjak!Dva pilota koja se zakljucavaju jedan od drugog, cemu dva pilota ?
Коментари (11)