Бранка остаје у Амбасади Србије
01. 03. 2019. у 10:53
Уставни суд Црне Горе одбио жалбу Милићеве
Црногорски полицајци приводе Бранку Милић
БРАНКА Милић, једна од 14 окривљених за покушај тероризма 16. октобра 2016.године, на дан парламентарних избора у Црној Гори, остаје у притвору. Уставни суд Црне Горе није прихватио предлог судије известиоца да јој се та мера укине. Одлука није донета једногласно, јер је један судија тражио да се "констатује да је Виши суд починио тортуру и злостављао осуђеницу".
Милић се од 23. новембра 2018. године налази у просторији Амбасади Србије у Подгорици, у коју се "уселила" након што је напустила суђење због, како је касније навела, понижења које је доживела у судници Вишег суда, након чега јој је судија Сузана Мугоша одредила притвор. Адвокат Југослав Крповић је казао да је судски вештак, патолог по струци Миодраг Шоћ, приликом прегледа у згради суда "фотографисао интимне делове њеног тела".
Прочитајте још - БРАНКА МИЛИЋ: Немам намеру било где да бежим
Бранка Милић не крије огорчење због одлуке Уставног суда. Она најављује да ће се 13. марта појавити у судници, када је предвиђено да се дају завршне речи.
- Знам да ће ме тада ухапсити и послати у Спуж, али сам решила да кажем своју реч - каже Милићева.
iзолација
- И овде у Амбасади имам ограничено кретање. Смештена сам у једној просторији и ту проводим живот. Добро је што имам телефон па могу да се чујем са породицом - каже Бранка Милић.
srpski patriota
01.03.2019. 22:56
Izgleda da Milu dolazi kraj vladavine ,izdrži još malo.
Коментари (1)