Sautempton: Đuričić dobio radnu dozvolu, igra protiv Vest Hema
10. 02. 2015. u 18:07
Trenirao je prethodnih nekoliko dana sa ekipom, nije dovoljno spreman da igra svih 90 minuta, ali bi mogao da uđe sa klupe - poručio je Ronald Kuman
Filip Đuričić Foto: Arhiva VN
U smiraj zimskog prelaznog roka se Filip Đuričić pridružio Dušanu Tadiću u Sautemptonu. Došao je iz Benfike, na pozajmicu do kraja sezone, sa mogućnošću otkupa. Ipak, zbog problema sa radnom dozvolom su postojale razne spekulacije da bi mogao da se vrati u Portugaliju, ali se to neće dogoditi.
- Sve je sređeno oko njegove radne dozvole. U dobroj je formi, trenirao je prethodnih nekoliko dana sa ekipom i biće u protokolu za meč protiv Vest Hema (u sredu u 20.45) - potvrdio je menadžer Sautemptona Ronald Kuman.
Strateg “Svetaca” je zadovoljan rezultatima testova, a otkrio je da bi srpskog reprezentativca mogao da iskoristi kao “džokera”.
- Imao je dobre rezultate na testovima. Nije još uvek dovoljno spreman da igra svih 90 minuta, ali bi mogao da uđe sa klupe u drugom poluvremenu. Dovoljno je dobar za tako nešto.
Holanđanin ima samo reči hvale na račun Srbina.
- Za menadžera je uvek dobro kada ima dobre igrače na klupi, jer to znači da imate više opcija. Filip je ofanzivni vezista koji može da igra na različitim pozicijama i to je za mene dobra stvar - zaključio je Ronald Kuman.