TRADICIJA UZ VANILICE: Miloš Vučević postavio sliku svoje bake (FOTO)
GRADONAČELNIK Novog Sada Miloš Vučević čestitao je srpsku Novu godinu na društvenim mrežama uz fotografiju svoje bake Dragice, koja mu je tradicionalno na ovaj praznik umesila "vasilicu".
Foto Ž. Knežević
Kako je napisao, iako ima 92 godine nije joj bilo teško da ga obraduje "najukusnijim hlebom koji je ikada jeo".
- Našla je ljubavi, snage i volje da obraduje svog unuka jer zna koliko mi to znači. Bake su naše druge majke. Čuvajmo naše najstarije, jer da nije njih ne bi bilo ni nas - napisao je Vučević.
Foto Privatna arhiva
Preporučujemo
UROŠ PIPER KRITIKUJE PRAVOSUĐE: Šest meseci od pokušaja linča, a optužnice nigde
05. 03. 2026. u 12:21
IRAN LANSIRAO RAKETE SA BOJEVOM GLAVOM OD JEDNE TONE: Tvrde da su pogodili aerodrom u srcu Tel Aviva (VIDEO)
IRANSKI Korpus islamske revolucionarne garde tvrdi da je jutros lansirao balističke rakete sa eksplozivnim bojevim glavama od jedne tone na aerodrom Ben Gurion u Tel Avivu.
05. 03. 2026. u 13:12
RUTEU STIGLA OŠTRA PORUKA ČLANICE NATO: Ko kaže da većina podržava udare na Iran?
ŠPANSKA ministarka odbrane Margarita Robles oštro je danas odbacila tvrdnju generalnog sekretara NATO-a Marka Rutea da postoji "široka podrška" članica saveza ratu koji američki predsednik Donald Tramp vodi protiv Irana.
05. 03. 2026. u 12:54
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (1)