"TERORIZAM, HOĆE SRBIJU DA OSTAVE BEZ STRUJE!" Lider SNS Vučević zabrinut zbog blokada auto-puteva i TENT-a
PREDSEDNIK SNS Miloš Vučević istakao je danas, tokom posete Zaječaru, da su planovi za blokiranje Termoelektrane "Nikola Tesla" i auto-puteva čist terorizam.
FOTO TANJUG/ SAVA RADOVANOVIĆ
On je naglasio da ga je posebno zabrino taj plan koji bi doveo do toga da cela Srbija ostane bez struje.
-To je blokada sa ciljem da onemogući najvećoj termoelektrani da pravi struju. Za mene je to vid terorizma. Blokada auto-puta da strani državljani ne mogu da prolaze kroz Srbiju, da domaći putnici ne mogu da putuju, je terorizam. Blokada TENT-a je terorizam. Ako to tužilaštvo ne vidi, onda smo mi kao društvo u ozbiljnom problemu. A pričaju nam o boljem društvu. Kakvu svetlu budućnost Srbije, tako što ćete je ostaviti bez struje? Ja stvarno ne mogu da poverujem u to da se vi borite za bolju Srbiju.
Vučević je podvukao da je to za njega čist terorizam, bez uvijanja u oblande.
- Da nam bolnice ostanu bez struje? Šta treba da se desi da oni budu zadovoljni? Pozivam sve državne organe da to spreče, a ako neko to pokuša da mora da odgovara za to- zaključio je lider SNS.
"SVEOPŠTI RAT" Stiglo veliko upozorenje Americi
VISOKI iranski zvaničnik upozorio je da će svaki napad na njegovu zemlju biti smatran „sveopštim ratom“ dok se američka udarna grupa nosača aviona približava regionu.
24. 01. 2026. u 09:31
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (0)