OPTUŽENI ZA NAVODNI TERORISTIČKI NAPAD NA PROSTORIJE OIK: U Prištini nastavljeno suđenje četvorici Srba
Pred Specijalnim odeljenjem Osnovnog suda u Prištini danas je, ispitivanjem svedoka odbrane, nastavljeno suđenje u predmetu koji se vodi protiv Miluna Milenkovića, Dejana Pantića, Miomira Vakića i Aleksandra Vlajića.
foto d.z.
Četvorica Srba osumnjičena je da su navodno izvršili teroristički napad na prostorije Opštinske izborne komisije u severnom delu Kosovske Mitrovice, decembra 2022. godine.
Kako je posle ročišta izjavio advokat Miloš Delević, branilac osumnjičenog Aleksandra Vlajića, jedini dokaz tužilaštva u ovom predmetu jeste da je Vlajić uslikan na ulici gde se desio napad na prostorije Opštinske izborne komisije.
I dok je današnji svedok istakao da je Vlajić uslikan na ulici gde se dogodio napad na prostorije OIK, jer mu je to jedini put od kuće do grada, on je i dao alibi Vlajiću jer je u vreme eksplozije bio sa njim. Zato advokat Delević smatra da će se ovaj slučaj pozitivno završiti u slučaju njegovog klijenta.
Inače, isptivanjem novog svedoka odbrane suđenje će biti nastavljeno i sutra a do kraja suđenja ostala su još četvorica svedoka.
Srbi se terete da su, u saizvršilaštvu sa drugim neidentifikovanim licima, izvršili teroristički napad na prostorije OIK u Kosovskoj Mitrovici, kada su, tokom protesta Srba, bačene dve ručne granate i dve šok bombe, čime su, kako se navodi, ugrozili živote ljudi. Optuženi Milun Milenković i Aleksandar Vlajić su u pritvoru, dok se ostala dvojica Srba brane sa slobode.
Preporučujemo
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)