GRADSKI PREVOZ BIĆE EFIKASNIJI I BEZBEDNIJI: Predsednik Skupštine grada Beograda o novim vozilima u 2025.

Snježana Vidačković

30. 12. 2024. u 16:00

PREDSEDNIK Skupštine grada Beograda Nikola Nikodijević rekao je da će gradski prevoz u prestonici, uvođenjem 25 novih tramvaja u drugoj polovini naredne godine, biti komforniji, efikasniji i bezbedniji za građane.

ГРАДСКИ ПРЕВОЗ БИЋЕ ЕФИКАСНИЈИ И БЕЗБЕДНИЈИ: Председник Скупштине града Београда о новим возилима у 2025.

Foto: N.Skenderija

Nikodijević je rekao za da Beograd očekuje i 150 novih autobusa na gas, koji će tokom naredne godine sukcesivno stizati.

 -Mi ćemo u drugoj polovini 2025. imati nove autobuse i tramvaje na ulicama Beograda. Tako pokušavamo da učinimo javni prevoz u Beogradu bezbednijim i komfornijim za Beograđane, a takođe i efikasnijim. Uz sve to, gradski prevoz je od 1. januara besplatan, kao što smo najavili na Skupštini grada Beograda - čekaju nas veliki projekti'', dodao je Nikodijević.

On je ocenio da je izložba EKSPO 2027 razvojna šansa, ne samo za Beograd, već i za celu Srbiju, i istakao da će ta izložba uticati na brži razvoj grada.

- EKSPO i naši prioriteti za sledeću godinu su nerazdvojivi. Izložba EXPO je najveća razvojna šansa ne samo Beograda, nego i za čitavu Srbiju. Kao što imate priliku sada već da vidite, EXPO se ubrzano razvija, a to nisu samo objekti koje mi gradimo na prostoru na kojem će se održati velika izložba. I to je jako značajno s obzirom na to da dobijamo i novi izložbeni prostor, kao i nacionalni stadion i kompletno opremljenu komunalnu i saobraćajnu infrastrukturu - naveo je Nikodijević.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

SVET JE ZAPANJEN! Niko ne može da veruje šta je Rus uradio u Srbiji! (VIDEO)