ĐURIĆ: Za Srbiju izuzetno značajna podrška Rusije i Belorusije po pitanju KiM
Ministar spoljnih poslova Marko Đurić na današnjem sastanku sa ambasadorima Rusije Aleksandrom Bocan-Harčenkom i Belorusije Sergejem Malinovskim zahvalio je na principijelnom stavu koje ove zemlje imaju po pitanju teritorijalnog integriteta i suvereniteta Srbije i na podršci u vezi sa Kosovom i Metohijom.
Foto: MSP
Kako je saopštio MSP, ministar Đurić je sa ambasadorima razmotrio najznačajnije aspekte bilateralnih odnosa Srbije sa Rusijom i Belorusijom, političko-ekonomsku situaciju u regionu Zapadnog Balkana, kao i aktuelne geopolitičke teme.
Đurić je na sastanku posebno istakao značaj podrške Rusije i Belorusije i u međunarodnim organizacijama kada je reč o pitanju Kosova i Metohije.
Preporučujemo
NEMA ZAŠTIĆENIH: Istorijska zaplena droge potvrda odlučne borbe države protiv kriminala
29. 01. 2026. u 21:35
FICO ŠOKIRAN PONAŠANjEM TRAMPA: Vidno uznemiren susretom alarmirao Evropu
SLOVAČKI premijer Robert Fico rekao je liderima Evropske unije na samitu prošle nedelje da ga je "šokiralo" raspoloženje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa tokom njihovog sastanka u Mar-a-Lagu, izjavilo je više evropskih diplomata, objavio je danas briselski Politiko.
28. 01. 2026. u 07:48
VOJSKA NA ULICAMA PEKINGA Kina u fazi unutrašnjeg obračuna: Hapšenja u vrhu armije za izdaju u korist SAD (VIDEO)
KINA se suočava sa jednim od najtežih trenutaka unutrašnje političko-bezbednosne nestabilnosti u poslednjoj deceniji.
28. 01. 2026. u 07:00
SPAS U 10 SEKUNDI: Kako sami sebi možete da pomognete u slučaju srčanog udara
INFARKT je jedan od najčešćih uzroka iznenadne smrti, i to sve češće kod mladih osoba.
29. 01. 2026. u 07:41
Komentari (0)