"IMAM SAMO JEDNU REČ ZA VAS: MUVE" Premijerka odgovorila Đilasu - "Generacije će vas se stideti"
PREMIJERKA Srbije Ana Brnabić odgovorila je na svom zvaničnom Iks profilu lideru Stranke slobode i pravde Draganu Đilasu, poručivši mu da su "lične uvrede od takvih kao što je on, za nju orden časti", te da ih smatra priznanjem "za svoj rad i borbu za jaku, slobodnu, samostalnu i nezavisnu Srbiju".
FOTO TANJUG/ RADE PRELIĆ
"Imam samo jednu reč za vas: MUVE.
Generacije će vas se stideti.
Pre 110 godina, Austrougraska je tražila, ne da vodi istragu u Srbiji, već da učestvuje u istrazi uz naše organe, ali je naša Vlada smatrala da, zbog toga što ništa nije predviđeno u pogledu načina i obima tog učešća, prihvatanje takvog zahteva bi išlo mnogo dalje od toga što "dopušta narodna čast jedne nezavisne zemlje" i bilo je odlučeno da se, neprihvatanjem takvog zahteva, zaštiti "suverenitet i nezavisnost Srbije".
Prema zvaničnim podacima, Srbija je u tom ratu izgubila 1.277.000 ljudi, da bi sačuvala svoju nezavisnost, suverenitet i slobodu.
Beskrajno tužno je što je, vek kasnije, Srbija doživela da ima ljude, političke pokrete i stranke (svejedno koliko minorne) koji SAMI traže od stranaca da se njihova zemlja uceni kako bi pristala na međunarodnu istragu - dakle, SAMI TRAŽE od stranaca da grubo prekrše, pogaze, suverenitet i nezavisnost Srbije.
Na sreću, u Srbiji nikada takvi ne mogu da imaju većinsku podršku naroda, ni blizu, ali je dobro što ste narodu pokazali na šta ste sve spremni i koliko vam nezavisnost i suverenitet Srbije nimalo ne znače.
Lične uvrede od takvih kao što ste vi, za mene su orden časti, i smatram ih priznanjem za svoj rad i borbu za jaku, slobodnu, samostalnu i nezavisnu Srbiju", napisala je premijerka.
Preporučujemo
ORLIĆ OŠTRO: Kurti, bedni bivši režim i Grošelj složno protiv Srbije i Srba (VIDEO)
09. 02. 2024. u 10:36
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SVE KLjUČA OKO FOKLANDSKIH OSTRVA: Argentinski predsednik poslao poruku koja će razbesneti Britance
PREDSEDNIK Argentine Havijer Milej izjavio je da je njegova vlada "svakim danom sve bliže" povratku suvereniteta nad Foklandskim ostrvima, produbljujući diplomatski spor izazvan politički obojenim slavljem reprezentacije Argentine nakon pobede nad Engleskom na Svetskom prvenstvu ranije ove sedmice, piše briselski portal Politiko.
17. 07. 2026. u 14:37
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (18)