VUČIĆ ODGOVORIO NA AGRESIVNE NAMERE PRIŠTINE: Ostaje da vidimo koliko će se ovi strani gospodari zadržati
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da se međunarodni poredak ne zasniva na pravu, već na nečijoj želji da neko gospodari nad nečim i nad nekim, aludirajući na izjavu prištinskog "ministra unutrašnjih poslova" Dželjalja Svečlje.
D.Milovanović
- Mislio sam da će on reći nešto o međunarodnom pravu, a on priča o gospodarenju. Stranih gospodara je bilo nad našim narodom. Malo ih se zadržalo, a koliko će se ovi zadržati, ostaćemo da vidimo. Mi se nećemo pozivati na gospodarenje, nisu oni neki gospodari, pozivaćemo se na međunarodno pravo i zaštitićemo naš narod - kazao je Vučić.
On ističe da Srbija moli da se poštuju javno pravne norme međunarodnog prava.
Preporučujemo
ĐURIĆ IZ VAŠINGTONA: Čestitam građanima Srbije na strateškom partnerstvu sa SAD
17. 07. 2026. u 22:28
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SVE KLjUČA OKO FOKLANDSKIH OSTRVA: Argentinski predsednik poslao poruku koja će razbesneti Britance
PREDSEDNIK Argentine Havijer Milej izjavio je da je njegova vlada "svakim danom sve bliže" povratku suvereniteta nad Foklandskim ostrvima, produbljujući diplomatski spor izazvan politički obojenim slavljem reprezentacije Argentine nakon pobede nad Engleskom na Svetskom prvenstvu ranije ove sedmice, piše briselski portal Politiko.
17. 07. 2026. u 14:37
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (10)