MERIDIANOVA POMOĆ INSTITUTU ZA REHABILITACIJU: Stigli preko potrebni bolnički kreveti
NOVA podrška iscrpljenim medicinskim radnicima u borbi protiv korone.
Foto: Promo
Praznici su tu, ali cela Srbija i dalje sa divljenjem prati nadljudske napore medicinara da u uslovima pune opterećenosti kapaciteta uspevaju da pod kontrolom drže dalje širenje virusa.
Kao i nebrojeno puta u godini na izmaku, pomoć im je stigla od kompanije Meridian, evropski renomiranog koncerna za priređivanje igara na sreću, koji je tako nastavio desetomesečnu kampanju pomoći srpskom zdravstvu.
Danonoćno prateći situaciju u celoj zemlji, tim Meridiana posetio je Institut za rehabilitaciju u Mladenovcu.
Foto: Promo
S obzirom da je i ova zdravstvena ustanova deo kovid sistema u kojoj je smešteno 180 zaraženih pacijenata, zaposleni u Meridianu uručili su donaciju u vidu preko potrebnih bolničkih ležajeva. Na taj način će se omogućiti dalji prijem pacijenata sa kritičnom kliničkom slikom i olakšati rad lekarima i medicinskim sestrama koji već mesecima ne znaju za predah, odmor ili slobodan dan.
- Institut u redovnim okolnostima funkcioniše i kao naučna baza Medicinskog fakulteta i godišnje hospitalizuje više od 2.000 pacijenata, a kapaciteti su i inače popunjeni sa više od 90 odsto, pa nam donacija Meridiana zaista puno znači kako bismo normalno fukncionisali i pratili kliničke slučajeve koji se ne odnose na korona virus - reči su načelnika Instituta, dr Mojsija Anđića.
Foto: Promo
Donacija Institutu za rehabilitaciju samo je deo velike priče o humanosti kompanije Meridian, u okviru koje su volonteri ove kompanije obišli više od 80 gradova i opština Srbije i regiona i donirali višemilionsku pomoć u novcu, medicinskoj opremi i drugim potrepštinama.
Preporučujemo
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (5)