„SMEDEREVSKA JESEN“ SAMO SIMBOLIČNO: U Velikoj Plani zeleno svetlo za manifestacije
VANREDNA situacija u Smederevu je ukinuta, ali još nema informacija hoće li biti održana tradicionalna turističko-privredna manifestacija „Smederevska jesen“.
Foto: TO VB
Ova manifestacija svake godine okupi više hiljada gostiju na brojnim programima koji traju nekoliko dana, a uglavnom se održavala drugog vikenda u septembru. Nezvanično, manifestacije će biti, saznajemo, ali ne kao ranijih godina.
Program će biti simbolična, kako sazanjemo. Organizator, Grad Smederevo, ne saopštava još kakav program je planiran, niti kada će se „Smederevska jesen“ održati.
Štab za vanredne situacije opštine Velika Plana doneo je naredbu kojom se ukida prethodna zabrana održavanja manifestacija na teritoriji ove lokalne samouprave.
Organizator manifestacije, kako se navodi u novoj naredbi, dužan je da se stara o primeni svih propisanih mera zaštite stanovništva od izloženosti koronavirusu. Zabrana održavanja manifestacija na otvorenom (vašari, kulturne i sportske manifestacije i sl.) bila je na snazi od 10. jula.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RAMPA OD TRAMPA ZA MAKRONA: Diplomatski skandal na pomolu, Vašington sprema neviđeni udarac Parizu
SJEDINjENE Američke Države razmatraju odlaganje, ili čak blokiranje, imenovanja sledećeg francuskog ambasadora u Vašingtonu, što je potez bez presedana koji preti da produbi jaz između dva dugogodišnja saveznika, navode četiri izvora upoznata sa situacijom.
29. 07. 2026. u 19:12
HITNO UPOZORENjE ZA VOZAČE U SRBIJI: Opozvana dva popularna Nissan modela zbog rizika od požara i povreda
NA sajtu sistema NEPRO objavljen je opoziv dva modela putničkih vozila marke Nissan zbog bezbednosnih rizika koji mogu dovesti do povreda korisnika, odnosno povećanog rizika od požara.
24. 07. 2026. u 16:00
MASOVNO ZATVARANjE PLAŽA U CG: Voda opasna za kupanje, ambulante pune bolesne dece - i na Slovenskoj plaži zabranjeno kupanje
NA NEKOLIKO popularnih plaža u Crnoj Gori uvedena je zabrana kupanja nakon što su analize pokazale da morska voda nije bezbedna.
30. 07. 2026. u 16:55 >> 18:54
Komentari (0)