JOŠ 15 POZITIVNIH U JABLANIČKOM OKRUGU: Smanjuje se broj pacijenata u kovid delu leskovačke bolnice
NA području Jablaničkog okruga potvrđeno je još 15 slučajeva infekcije virusom korona od 104 rezultata koji su stigli sa analize u laboratoriji „Vatreno oko“ u Nišu.
Foto:
Od 79 testiranih Leskovčana pozitivan rezultat ima 11 osoba, dok su dva slučaja infekcije potvrđena u Vlasotincu i po jedan u Lebanu i Crnoj Travi.
Iz laboratorije „Vatreno oko“ i „Torlak“ čekaju se još 283 rezultata za osobe koje su uzrokovane prethodnih dana u leskovačkom Zavodu za javno zdravlje i u Opštoj bolnici.
U njenom kovid delu, prema poslednjim podacima, hospitalizovano je 97 pacijenata od kojih je 55 na terapiji kiseonikom.
Ova bolnica je, u četvrtak, imala jedan prijem i osam otpusta, dok je jedan pacijent, sa težom kliničkom slikom, transportovan u niški Klinički centar.
Od početka epidemije na području Jablaničkog okruga registrovano je ukupno 1507 obolelih od čega 1197 slučajeva u Leskovcu.
Vlasotince ima 149, Lebane 78, Medveđa 44, Bojnik 33, dok je u Crnoj Travi registrovano šestoro obolelih.
Preporučujemo
U VALjEVU NOVIH 26 SLUČAJEVA KORONE: U Kolubarskom okrugu zaraženo je 1.546 lica
07. 08. 2020. u 13:32
PREMINUO JEDAN PACIJENT: Epidemiološka situacija u kraljevačkoj bolnici
05. 08. 2020. u 15:05
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)