GRADE NAJDUŽI MOST U SRBIJI: Razvojni potencijali Novog Sada predstavljeni u Kini
UČESNICIMA Foruma gradonačelnika Kine i Centralne i Istočne Evrope, koji se održava u kineskom gradu Ningobu, gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin predstavio je danas ekonomske privredne, kulturne i razvojne potencijale našeg grada kao i najvažnije novosadske projekte i investicije.
Grad Novi Sad
On je u svom izlaganju naglasio da je saradnja sa Kinom od posebnog značaja za Novi Sad.
- Trenutno gradimo tri nova mosta, od kojih će jedan biti najduži u Srbiji. U toku je izgradnja najdužeg tunela kroz Frušku goru, a već je završena brza pruga Novi Sad-Beograd, kojom se sada do prestonice stiže za svega 35 minuta – rekao je Mićin.
Ističući da saradnja omogućava zajednički rast, optimizaciju resursa, razmenu znanja, ideja i tehnoloških rešenja, povećava konkurentnost i jača poziciju gradova na globalnom tržištu, on je poručio da povezani gradovi privlače više investicija pa time imaju bolju globalnu poziciju, veći privredni rast i obezbeđuju stabilniju budućnost za svoje građane.
U okviru Foruma u Ningbou, koji je održan pod nazivom „Osnaživanje urbanog razvoja kroz globalna partnerstva“ Novi Sad i kineski grad Hefej potpisali su sporazum o saradnji. Na tom skupu su se obratili i gradonačelnici gradova iz Kine, Slovačke, Bugarske, Rumunije, Poljske, Mađarske, Češke, Grčke, Albanije, Bosne i Hercegovine, Severene Makedonije i Slovenije, navedeno je u saopštenju.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
ČEŠKO NASLEĐE UNESKA: Izložba zaštićene svetske baštine u Domu vojske u Vršcu
15. 07. 2026. u 16:38
MINISTARSTVO ZA BRIGU O SELU OBEZBEDILO NOVAC: Miholjski susreti sela u Poljanici
15. 07. 2026. u 15:31
NARODNA TRADICIJA ŽIVI U SVILAJNCU: Manifestacije održane u Dubnici i Lukovici (FOTO)
15. 07. 2026. u 13:16
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"NE ŽELIM PREGOVORE" Tramp brutalno zapretio: Napadi na Iran biće nastavljeni dok ne pristanu
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je danas da će američki vazdušni udari na Iran biti nastavljeni i narednih dana, uz upozorenje da će biti sve intenzivniji ukoliko Teheran ne pristane na sporazum, dodajući da trenutno ne želi pregovore sa Iranom.
15. 07. 2026. u 20:30
NOVI JEZIV SNIMAK DRAME U AVIONU: Supruga drži Srbina da ne ispadne iz aviona (VIDEO)
NA letu iz Soluna za Mihnen prošlog petka dogodio se incident kada je tokom leta pukao prozor aviona, a onda je došlo do dekompresije kabine.
14. 07. 2026. u 17:57
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (0)