JUBILEJ ZA PONOS: OŠ „Bane Milenković“ iz Novog Sela proslavila 130 godina postojanja
Prigodnim programom, svečanom akademijom i uručenjem priznanja učenicima i nastavnicima za ostvarene rezultate, Osnovna škola „Bane Milenković“ iz Novog Sela nadomak Vrnjačke Banje obeležila je 130 godina postojanja i uspešnog rada.
Opština Vrnjačksa Banja
U prisustvu čelnika vrnjačke lokalne samouprave, bivših i sadašnjih učenika i nastavnika, meštana i prijatelja ove ugledne obrazovne ustanove, svečanost su uveličali i naši poznati pesnici za decu Ljubivoje Ršumović i Uroš Petrović koji su, očekivano, izazvali salve aplauza svih prisutnih.
- Kada u selu postoji škola koja ima 130 godina, to je već nešto što nas pesnike „vuče za uši“ da je posetimo i čestitamo jubilej i uspešan rad – rekao je, pored ostalog, Ljubivoje Ršumović.
Preporučujemo
HAOS U BRITANIJI ZBOG VENECUELE: Britanski premijer ne zna kako da reaguje
PREMIJER Velike Britanije Kir Starmer odbio je da osudi američku vojnu akciju u Venecueli, uprkos pozivima opozicije.
04. 01. 2026. u 13:38
MADURO SE NA ENGLESKOM OBRATIO AMERIČKIM AGENTIMA: Pogledajte šta im je rekao (VIDEO)
PREDSEDNIK Venecuele Nikolas Maduro je helikopterom stigao na Menhetn, nakon čega je konvojem prebačen u Pritvorski centar (MDC) u Bruklinu, ozloglašeni zatvor opisan kao „odvratan“ sa „zastrašujućim“ uslovima. Tamo su ostali pevač R. Keli, Gislejn Maksvel i Sem Bankman-Frid.
04. 01. 2026. u 08:58
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (0)