ŠVAJCARCI PODRŽAVAJU 18 LOKALNIH SAMOUPRAVA Novac za ekološke izazove
PARTNERSKE projekte koji su usmereni na zaštitu životne sredine, uz pomoć Vlade Švajcarske, program "PRO - lokalno upravljanje za ljude i prirodu" realizovaće u ukupno 18 gradova i opština širom Srbije.
I.D.S.
Za ove namene predviđeno je više od 225.000, a odabrane lokalne samouprave će za rešavanje prioritetnih ekoloških izazova na svojoj teritoriji obezbediti oko 30.000 evra.
I, posle javnog poziva na koji su se odazivali u partnerstvu sa organizacijama civilnog društva, podršku su dobili Babušnica, Bela Palanka, Bojnik, Bosilegrad, Ćuprija, Knjaževac, Kragujevac, Kraljevo, Medveđa, Niš, Osečina, Prijepolje, Ražanj, Sjenica, Svilajnac, Tutin, Valjevo i Vrnjačka Banja. Njihovi projekti obuhvataju upravljanje otpadom, očuvanje prirodnih resursa, unapređenje kvaliteta vazduha, uređenje zelenih površina i pošumljavanje, zaštitu vodnih resursa, instaliranje obnovljivih izvora energije i razvoj eko-turizma - sa posebnim fokusom na uključivanje građana u proces donošenja odluka.
KATASTROFA U VAŠINGTONU: Tramp odobrio vanredno stanje
AMERIČKI predsednik Donald Tramp odobrio je deklaraciju vanrednog stanja za Vašington kako bi savezne vlasti pomogle pri sanaciji kanalizacione katastrofe koja je počela prošlog meseca.
22. 02. 2026. u 13:41
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
POREKLO VASILIJA KOSTOVA: Rođen u Beogradu, ali njegovi roditelji NISU odatle - slave Svetog Luku
VASILIJE Kostov odavno više nije samo mlada nada Crvene zvezde. Nikako! On je jedan od motora i pokretača crveno-bele čete, a to pokazuju i golovi koje daje na velikim mečevima.
22. 02. 2026. u 18:50
Komentari (0)