ROK 17. JANUAR: Predlozi za dodelu priznanja grada Smedereva povodom Svetosavskih svečanosti
Povodom 36. Smederevskih svetosavskih svečanosti, koje će biti održane u januaru 2025. godine, grad Smederevo pozvao je zainteresovane građane i organizacije da daju svoje predloge za dodelu priznanja i nagrada pojedincima i pravnim licima za ostvarene izuzetne rezultate.
Foto: N. Živanović
Odlukom o priznanjima, nagradama i poveljama grada Smedereva, utvrđeno je da se povodom Svetosavskih svečanosti dodeljuje“ Svetosavska povelja“ i“ Svetosavska nagrada za stvaralaštvo mladih“.
Pravo inicijative za dodelu priznanja i nagrada imaju i pojedinci i grupe građana sa područja grada Smedereva.
Tradicionalno, nagrade i priznanja dobitnicima će biti uručene na Svetosavskoj akademiji, 26. januara 2025. godine.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"JESTE, ŠEST GODINA SMO GLUMILI PAR" Rada o vezi sa Milanom, stavila tačku na spekulaije: "Popović nas je naterao..."
"MENE je to tada smetalo, nisam se snalazila..."
07. 07. 2026. u 09:36
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)