KONCERT NA DAR SUBOTIČANIMA: Subotički simfonijski orkestar nastupiće sutra u Gradskoj kući
U okviru koncertnih programa Narodnog pozorišta, subotičku publiku očekuje još jedan koncert Subotičkog simfonijskog orkestra i to sutra u Velikoj većnici Gradske kuće.
foto:promo
Publika imati priliku da čuje remek-dela klasične muzike uz pratnju orkestra i izvedbu solistkinje Andrijane Pantić pod dirigentskom palicom Radu Zaharija
- Svaki put kada Subotički simfonijski orkestar ima koncert, gledamo da pred subotičku publiku izađemo sa interesantnim programom i izvanrednim izvođačima, a tako će biti i ovog puta. Publika će imati priliku da uživa u pažljivo odabranom programu koji povezuje snagu klasičnih majstora sa modernim umetničkim izrazima - rekla je Kristina Mate iz Subotičkog simfonijskog orkestra. - Na programu će se naći dela Ludviga van Betovena i njegovA Uvertira Prometej, kao i najznačajniju Sedmu simfoniju, a pored toga koncert za flautu i orkestar savremenog kompozitora Lauvela Libermana sa izuzetnom flautistkinjom Andijanom Pantić, mladom a već renomiram umetnicom, dobitnicom brojnih nagrada. Dirigent Radu Zaharija dolazi iz Rumunije, i on je dirigent Temišvarskog simfonijskog orkestra.
Ulaz je slobodan.
Preporučujemo
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)