ZASLUŽNIMA URUČENE OKTOBARSKE NAGRADE: Bačka Palanka obeležila Dan opštine i Dan oslobođenja u Drugom svetskom ratu
POVODOM obeležavanja Dana opštine i Dana oslobođenja u drugom svetskom ratu, danas su u Bačkoj Palanci položeni venci na spomen obeležju dr Mladena Stojanovića, Ruskom groblju i spomen obeležju "Čamac", i uručene Oktobarske nagrade.
FOTO: opština Bačka Palanka
Ovogodišnji dobitnici su Opštinska organizacija Crvenog krsta, Međuopštinska organizacija slepih i slabovidih i „Nedeljne novine“, a nagrade im je na svečanoj akademiji uručio predsednik opštine Branislav Šušnica, koji je istakao da je 20. oktobar jedan od najvažnijih datuma u istoriji opštine i prilika da se apostrofiraju posvećenost i predanost antifašizmu, slobodi, miru, napretku i stabilnosti.
- To su naše najveće dragocenosti i vrednosti koje su nas vodile i pomogle nam da izgradimo našu opštinu, i koje će nas voditi i budućnosti - rekao je Šušnica. - Mi smo se krvavo borili za našu slobodu. I ne samo u Drugom svetkom ratu. Već i Prvom ratu, Balkanskim ratovima, i mnogim bitkama pre toga. Zato je sloboda za nas pojam od suštinske vrednosti.
FOTO: opština Bačka Palanka
On je istakao i da je u 2024. godini realizovan veliki broj značajnih investicija na teritoriji cele opštine i podsetio na važne projekte koji su realizovani u poslednjih nekoliko godina. Govorio je i o novim projektima, koji će, kako je rekao, doprineti daljem razvoju svih naselja u opštini Bačka Palanka.
- Završili smo tri i izgradili dve nove školske sale. Otvorili smo sedam vrtića. Asfaltirali smo ulice, rekonstruisali sportske terene, puteve, škole, domove zdravlja, domove kulture, vodovodnu i kanalizacionu mrežu. U toku su radovi na završetku gasifikacije. Gradimo Dnevni boravak za decu sa smetnjama u razvoju. Rekonstruišemo i uređujemo centar grada. Jedan smo od lidera u Srbiji u obezbeđivanju kuća s okućnicom za mlade i mlade bračne parove. Nastavili smo da uspešno rešavamo stambeno pitanje izbeglih i raseljenih lica. A posebno je važno što ćemo uz podršku Vlade Srbije, izgraditi još jedan most između Bačke Palanke i Neština, i što će biti izgrađena nova brza saobraćajnica do Novog Sada. Ovi projekti će drastično unaprediti kvalitet života svih građana, ali i poboljšati naše komparativne prednosti za privlačenje investitora, otvaranje novih fabrika, i obezbeđivanje novih radnih mesta. Takođe, Vlada Srbije će obezbediti finansijsku podršku za završetak projektne dokumentacije za izgradnju regatne staze i staze za kajak i kanu na Tikvari. To će našim sportistima omogućiti da ostvaruju još bolje rezultate i da na najizuzetniji način promovišu našu opštinu i našu Srbiju - rekao je Šušnica.
FOTO: opština Bačka Palanka
Svečanosti su prisustvovali i predsednik Skupštine opštine Milan Čavić, odbornici, članovi opštinskog veća, predstavnici Vlade Srbije i Pokrajinske vlade, gradova i opština u Vojvodini, i bratskih i prijateljskih gradova i opština.
Preporučujemo
Poziv Somborcima da budu humani: Akcija dobrovnog davanja krvi u ponedeljak, 4. maja
03. 05. 2026. u 06:45
Kulturni stub grada na Ibru: Narodni muzej u Kraljevu osnovan pre 76 godina
01. 05. 2026. u 19:24
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Rusija sprema napad na TRI evropske zemlje - želi da testira NATO: Alarmantne tvrdnje stručnjaka
PREMA novoj analizi, Rusija se aktivno priprema za napad na baltičke države, što bi predstavljalo veliki vojni izazov za Zapad. Takvim potezom, Vladimir Putin bi testirao spremnost NATO-a da brani tri male članice - Estoniju, Letoniju i Litvaniju - u slučaju mogućeg početka Trećeg svetskog rata.
02. 05. 2026. u 21:42
Komentari (0)