POVODOM SVETSKOG DANA PRVE POMOĆI: Crveni krst u Paraćinu u subotu održava javni čas

NA TRGU kod gradske fontane paraćinski Crveni krst u subotu, 10. septembra, organizuje javni čas kojim će obeležiti Svetski dan prve pomoći.

ПОВОДОМ СВЕТСКОГ ДАНА ПРВЕ ПОМОЋИ: Црвени крст у Параћину у суботу одржава јавни час

Foto: Crveni krst

Ovogodišnja poruka glasi "Učimo da pomažemo celoga života", pa će aktivnosti u okviru događaja biti usmerene na značaj poznavanja veština ukazivanja pomoći i prepoznavanje situacija u kojima bi te veštine trebalo da se primene.

- Ciljna grupa javnog časa je celokupno stanovništvo Paraćina, ali uz poštovanje specifičnosti koje svaka pojedinačna kategorija građana sa sobom nosi i uz prilagođavanje aktivnosti svakoj od njih, rekao je Miroslav Mitrović iz Opštinske organizacije Crvenog krsta.

Početku događaja prisustvovaće predstavnici tamošnje lokalne samouprave, kao i zdravstvenih ustanova - Opšte bolnice i Doma zdravlja.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

OBJAVLJENE TAČNE ADRESE U EU: Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu Čeka se reakcija Moskve

OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve

NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.

13. 07. 2026. u 12:47

Komentari (0)

HUMANOST U GLAVNOJ ULOZI: Fondacija Mozzart nastavlja sa ulaganjima u zajednicu