HODOČAŠĆE U SLAVU MIHAJLA PUPINA: Sveštenici SPC iz NJujorka posetili Idvor
SVEŠTENICI iz pravoslavne crkve u Njujorku su, u okviru tradicionalnog obeležavanja godišnjice smrti Mihajla Pupina, posetili njegov Idvor, odnosno kuću u kojoj se rodio, te zavičajni kompleks i muzej u centru ovog banatskog sela.
Foto: Udruženje građana
Osim domaćina i Ljupke Morišan, kustosa Muzeja, svojevrsne hodočasnike su ugostili i predstavnici udruženja "Godina Pupina" iz Zrenjanina.
Njihov član Jaroslav Stevanov prenosi da su domaćini, u znak zahvalnosti za srdačan doček, pozvani na predavanje koje će na čuvenom Kolumbija univerzitetu biti posvećeno liku i delu Mihajla Idvorskog.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
KOD GRANICE CG/SRB: Sablasan snimak autobusa dok obilazi provaliju (VIDEO)
25. 08. 2022. u 15:25 >> 18:04
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"JESTE, ŠEST GODINA SMO GLUMILI PAR" Rada o vezi sa Milanom, stavila tačku na spekulaije: "Popović nas je naterao..."
"MENE je to tada smetalo, nisam se snalazila..."
07. 07. 2026. u 09:36
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)