NIKAD POSEĆENIJI VAŠAR: Čočetova ulica u Jagodini okupila staro i mlado (FOTO)
„VAŠAR je bio, a na vašaru, sablje, pištolji“, baš kao u pesmi Đure Jakšića, ali su svi hrlili ka šatorima ispod kojih je mirisalo na jagnjeće i praseće pečenje, pljeskavice...
Foto: Z. G.
Jagodinski tradicionalni Pantelejmonski vašar, jedan od najvećih u ovom delu Srbije, nikad nije bio posećeniji, ponuda nikad raznovrsnija, a u luna park nikad više ringišpila, ni dečijih igara. Nisu nedostajale ni mekike, omiljeni vašarski specijalitet, ni liciderska srca, luše i svilene bombone, neizotavni slatkiši na ovakvim manifestacijama.
Čočetova ulica bila je prepuna tezgi sa polovnim i novim stvarima. Na njima je bilo svega-od odeće, obuće, veša, čarapa, preko zavesa, raznih krpa, alata, noževa, kapi, satova, pa sve do grnčarije, nadrgorbnih spomenika. Bilo je tu i malih zečeva, prepelica, kaktusa, potrepština za kuhinju, drvenih stolova i stolica. Toliko je bilo tezgi da su se mnoge protezale duž dve poprečne ulice.
Na platou ispred Akva parka deca nisu znala da li pre da se voze na ringišpilima, da se penju lestvama po vazdušnnom dvorcu ili da oprobaju hrabrost na čuvenoj „balerini“, koju pamte sada sredovečni, a nekada Jagodinci tinejdžeri.
„Baloni, žileti, punjači, brijači“, „satovi, satovi“, „tri para za 200 dinara, navali, narode“! – čulo se s raznih tezgi, dok je u delu gde je prodavano pečenje iz svakog šatora dopirala druga muzika, što je važilo i za luna park.
Neki prodavci su zadovoljni trljali ruke, drugi su kukali da im je prodaja išla slabo. Što se tiče cena, bile su niže od uobičajenih za te proizvode, a neke su bile „iz inata“.
OŠTRA REAKCIJA ITALIJANSKOG LISTA NA IZJAVU FON DER LAJEN O VENECUELI: "Njoj pripada nagrada za najnedostojniju izjavu"
ITALIJANSKI list L’AntiDiplomatico, poznat po kritičkom odnosu prema politici EU i NATO, oštro je reagovao na izjave predsednice Evropske komisije Ursule fon der Lajen posle američkih udara na Venecuelu.
04. 01. 2026. u 10:37
MADURO SE NA ENGLESKOM OBRATIO AMERIČKIM AGENTIMA: Pogledajte šta im je rekao (VIDEO)
PREDSEDNIK Venecuele Nikolas Maduro je helikopterom stigao na Menhetn, nakon čega je konvojem prebačen u Pritvorski centar (MDC) u Bruklinu, ozloglašeni zatvor opisan kao „odvratan“ sa „zastrašujućim“ uslovima. Tamo su ostali pevač R. Keli, Gislejn Maksvel i Sem Bankman-Frid.
04. 01. 2026. u 08:58
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (1)