VELIKA POBEDA NINE STOJANOVIĆ: Srpska teniserka posle preokreta slavila i zakazala duel sa šampionkom Australijan opena
SRPSKA teniserka Nina Stojanović plasirala se u treće kolo turnira u Majamiju, pošto je posle preokreta pobedila Kazahstanku Juliju Putincevu sa 5:7, 7:5, 6:2.
foto: EPA
Dobro je 95. igračica sveta počela meč. Napravila je brejk već u trećem gemu i tu prednost je držala do 10. gema.
Ova 24-godišnjakinja iz Beograda je pri rezultatu 5:4 propustila čak četiri set lopte. To je 28. teniserki planete dalo krila, pa je dobila četiri vezana gema i došla na korak od trijumfa.
Gubitak prvog segmenta susreta je loše uticao na Stojanovićevu koja je izgubila prva tri svoja servis gema u drugom setu. Putinceva je imala 5:2 i sve je slutilo da se bliži kraj susreta, ali Nina nije tako mislila.
Dobila je Srpkinja narednih pet gemova i uspela je da odvede meč u odlučujući treći set.
Nasravila je Stojanovićeva da igra sa mnogo samopouzdanja. Brzo je na semaforu stajalo 5:1, a nedugo potom i 6:2, što je bio znak da je Nina ostvarila veliku pobedu posle dva sata i 46 minuta igre.
Naredna protivnica srpskoj teniserki biće šampionka Australijan opena, Japanka Naomi Osaka.
Zapratite Novosti sport na Fejsbuku
Preporučujemo
MILOJEVIĆ U POLUFINALU ZADRA: Srbin loše počeo, brzo se razigrao i savladao Čeha
26. 03. 2021. u 15:49
NAŠI PREDLOZI: "Tip" - tiket za ponedeljak
ZA početak nove radne nedelje smo vam spremili sledeće predloge.
09. 03. 2026. u 06:51
RUSIJA JE ZAPANjENA: Kakav skandal! Neverovatno kako su ponizili sve ruske paraolimpijce!
RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" stižu - iz Italije. U toj zemlji je u toku spektakl - Zimske paraolimpijske igre 2026, a tamo su Rusi doživeli istinski šok.
08. 03. 2026. u 14:47
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)