ČETVORKA SANJA PRVI GAROS: Spektalkularna muška polufinala u Parizu u prvom planu Siner-Alkaraz
ČETVORKA sanja prvi Rolan Garos u karijeri. Niko od preostalih tenisera nije trijumfovao u prestonici Francuske, a samo je jedan bio na korak do trofeja u Bulonjskoj šumi. Kasper Rud, prošlogodišnji finalista za ponavljanje uspeha igraće protiv trostrukog uzastopnog polufinaslte Aleksandera Zvereva. Međutim, duel od kojeg polazi voda na usta svim ljubiteljima belog sporta, između Janika Sinera i Karlosa Alkaraza, jeste u prvom planu.
FOTO: Tanjug/AP
- Sve što radi na terenu je neverovatno. Način na koji se kreće, udara lopticu, tera vas da budete na maksimumu tokom svakog poena. On je trenutno najteži rival. Međutim, obožavam takve mečeve, spreman za izazov, biće to velika bitka - sipao je komplimente Alkaraz.
Novi svetski broj jedan Janik Siner prezadovoljan je dosadašnjim uspehom na Garosu.
- Došao sam u Pariz sa velikim sumnjama u svoje fizičko stanje. Ipak, svakim danom sam bivao sve bolji i to je bio i cilj. Presrećan sam što sam stigao u polufinale - naglasio je Italijan.
Biće to već deveti međusobni duel Sinera i Alkaraza, međutim, tek drugi na grend slemovima. Prethodni, u četvrtfinalu Ju-Es opena 2022, rešen je tek posle pet setova, ali pet sati i pet minuta u korist Španca.
BONUS VIDEO "ĐOKOVIĆ MOŽE DA IGRA JOŠ 2-3 GODINE": Goran Ivanišević o Novaku i budućim planovima
Preporučujemo
STIGLE PRVE FOTOGRAFIJE: Evo kako izgleda Novak Đoković posle operacije (FOTO)
06. 06. 2024. u 11:13
NAPAD NA PARIZ 2024: Španija objavila spisak igrača - a na njemu nema velike zvezde!
06. 06. 2024. u 14:00
TROJAC OTPADA PRED EURO 2024: Ova tri igrača neće igrati protiv Srbije
06. 06. 2024. u 10:26
ZVEZDA ĆE BITI PRVA, ALI KO ĆE ZAUZETI DRUGO MESTO? Partizan i Vojvodina ukrštaju koplja na "Karađorđu"
APSOLUTNI derbi 26. kola Superlige Srbije biće odigran u Novom Sadu gde će fudbaleri Vojvodine dočekati beogradski Partizan (18.00).
08. 03. 2026. u 08:00
RUSIJA JE ZAPANjENA: Kakav skandal! Neverovatno kako su ponizili sve ruske paraolimpijce!
RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" stižu - iz Italije. U toj zemlji je u toku spektakl - Zimske paraolimpijske igre 2026, a tamo su Rusi doživeli istinski šok.
08. 03. 2026. u 14:47
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)