NADAL JEDVA PREŽIVEO GOFANA: Rafa spašavao četiri meč-lopte protiv 60. igrača sveta
RAFAEL NADAL je teže nego što se očekivalo savladao Davida Gofana 6:3, 5:7, 7:6 i plasirao se u četvrtfinale ATP 1000 turnira u Madridu.
FOTO: EPA
Meč je trajao više od tri sata iako se sredinom drugog seta činilo da će Rafa mnogo lakše doći do četvrtfinala. Iako je već sredinom drugog seta imao dve meč lopte, do kraja meča, jednog od najboljih koji su odigrani na ATP turu ove sezone, morao je da spase četiri kako bi slomio otpor belgijskog tenisera, jednog od retkih igrača sa skalpovima sva tri člana velike trojke.
Nije mu se dalo da ovog popodneva stigne do treće pobede u sedam okršaja sa Rafom. Bik sa Majorke odneo je tako i petu pobedu iz isto toliko susreta na šljaci protiv 31-godišnjeg nekada sedmog igrača sveta. Gofan je trenutno 60, ali će od ponedeljka vraća u Top 50. On je iz kvalifikacija stigao do osmine finala Madrida, a samo malo sreće nedostajalo je da ode i korak dalje.
U borbi za polufinale Nadal će igrati sa boljim iz meča u kome se sastaju Kamerun Nori i Karlos Alkaraz.
FOTO: EPA
BONUS VIDEO - Legende Partizana pevaju na proslavi 30 godina od osvajanja Evrolige
Preporučujemo
KAKO ĆE DANAS IZGLEDATI PARTIZAN? Crno-beli sezonu nastavljaju bez čoveka koji je sastavio ovaj tim
KOŠARKAŠI Partizana će u 14. kolu Evrolige ugostiti Bajern Minhen.
04. 12. 2025. u 08:39
PARTIZAN NAŠAO TRENERA? Pablo Laso stiže u Humsku...
LEGENDARNI španski trener Pablo Laso prvi je kandidat za klupu Partizana, prenosi "Sportal".
04. 12. 2025. u 19:46
ĐAK NASMEJAO SRBIJU: Evo kako je na kontrolnom odgovorio na pitanje o nazivu naše HIMNE: "Detetu bih dao DESETKU"
GREŠKE iz školskih svezaka ponekad umeju da izmame najšire osmehe, što potvrđuje i situacija u kojoj se našao jedan mališana iz Srbije. Sve je počelo kada je njegova mama na internetu podelila njegove odgovore sa kontrolnog zadatka iz predmeta Svet oko nas. Jedan od njih oduševio je korisnike društvenih mreža.
05. 12. 2025. u 11:27
Komentari (1)