BAŠ LOŠA SERIJA: Đere doživeo novi poraz, četvrti u nizu

26. 10. 2021. u 17:23

NAŠ teniser Laslo Đere poražen je na startu turnira u Sankt Peterburgu od Belorusa Ilje Ivaške sa 6:3, 6:2.

БАШ ЛОШA СЕРИЈА: Ђере доживео нови пораз, четврти у низу

Nastavio je tako lošu seriju rezultata 52. igrač sveta. Ovo mu je bio četvrti vezani neuspeh, a poslednju pobedu upisao je u prvom kolu Sofije kada je bio bolji od Pedra Martineza.

Đere prilike koje je imao nije koristio, rival je to znao da kazni i na kraju je slavio. Kada je prvi set u pitanju, Srbin je u šestom gemu propustio dve brejk prilike. Već u narednom gemu Belorus je napravio brejk, potom je do kraja prvog dela igra još jednom oduzeo servis rivalu i stigao je na koran do pobede.

U drugom setu Ivaška je do brejka stigao u četvrtom gemu, momak iz Sente je već u narednom mogao da vrati izgubljeno, ali ponovo nije uspeo. Na kraju je 46. teniser na ATP listi opet oduzeo servis Laslu i to bio znak da može da počne sa slavi posle 75 minuta igre.

Ivaška će u narednom kolu igrati protiv prvog nosionca i branioca titule, Andreja Rubljova.

BONUS VIDEO: ĐOKOVIĆ IZNENADIO ŠETAČE: Novak u društvu supruge i dece vozio bicikl pored beogradske Beton hale