VATERPOLISTI RADNIČKOG IDU U GOSTE PRVAKU EVROPE: U petom kolu Lige šampiona igraju u Budimpešti
U petom kolu Lige šampiona, vaterpolisti Radničkog igraju u gostima kod prvaka Evrope i lidera na tabeli, mađarskog Ferencvaroša, u Budimpešti 21. novembra od 20 časova.
Foto : SDPR
Posle poraza od splitskog Jadrana, Kragujevčani su šanse za prolaz sveli na minimum, pa više ne zavisi sve od njih, ali bez obzira na ishod meča u Splitu, Radnički u duel u Mađarskoj ulazi silno motivisan.
– Pre svega motiva ne može da manjka, jer igramo Ligu šampiona, protiv prvaka Evrope, na njihovom bazenu gde je atmosfera fantastična i želja svakog igrača je da se prikaže u što boljem svetlu u takvom ambijentu. Međutim, znamo i da će to biti izuzetno teško, jer je Ferencvaroš odlična ekipa, popunjena fantastičnim igračima na svim pozicijama, praktično mađarska reprezentacija u malom, sa dodatkom najboljih mogućih stranaca, poput Dušana Mandića koji igra u životnoj formi – rekao je Stefan Todorovski, golman Radničkog.
U prvom meču, Ferencvaroš je bio ubedljiv u Kragujevcu. Slavio je sa 12:5. Preostale duele dobio je čak još ubedljivije, sve sa devet i više golova razlike.
– Želimo da pokažemo da tolika razlika nije realna. Spremniji smo nego prošli put, uvideli smo gde smo grešili i pokušaćemo to da promenimo. Pre svega smo bili loši u igraču više i manje, a potrebno je da budemo i mnogo agresivniji i da uđemo u meč sa mnogo većom željom i voljom. Ovo će nam biti i dobra priprema za velike izazove koji nam slede, pre svega završni turnir Kupa Srbije – zaključio je Todorovski.
Preporučujemo
ENTONI EDVARDS ISPISAO ISTORIJU: Košarkaš Minesote krenuo stopama Lebrona i Durenta
09. 01. 2026. u 08:35
NIKOLA JOVIĆ DOŽIVEO ŠOK! Nezapamćen skandal i to pred stotinama Srba (FOTO)
09. 01. 2026. u 08:21
KO ĆE NA MEGDAN BARSI? Madridski velikani ukrštaju koplja u polufinalu Superkupa Španije!
GRADSKI rivali Atletiko Madrid i Real Madrid ponovo će ukrstiti koplja, ovoga puta u polufinalu Superkupa Španije (20.00) koji se i ove godine održava Džedi. Ulog je ogroman, finale protiv Barselone i prilika za prvi trofej u 2026. godini.
08. 01. 2026. u 08:00
AMERIKANCI U ŠOKU: Evo šta je Vladimir Putin upravo uradio
Rusija i Amerika, ali i Francuska, deo su najnovije vesti koja velikom brzinom obilazi planetu.
08. 01. 2026. u 23:35
VODITELjKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice
BLIZAK prijatelj i saradnik Čedomira Jovanovića, Aleksandar Kos, poslednjih meseci našao se u žiži interesovanja javnosti. O njegovom profesionalnom angažmanu, ali i privatnom životu, u poslednje vreme sve se češće spekuliše, dok je javnosti i dalje malo poznato čime se zapravo bavi i kakav je njegov put bio do pozicije na kojoj se danas nalazi.
09. 01. 2026. u 08:42
Komentari (0)