BUDUĆNOST SLAVILA U ZAGREBU: Podgoričani u neizvesnoj završnici srušili Cibonu
KOŠARKAŠI Budućnosti pobedili su u neizvesnoj završnici Cibonu u Zagrebu sa 76:72, u 21. kolu ABA lige.
FOTO: KK Cibona/Željko Baksaj/ABA liga
Pokazao se tim Vladimira Jovanovića kao tvrd orah i pokazao da može da se nosi sa najjačim timovima u regionalnom takmičenju.
Prvo poluvreme je pripalo Podgoričanima, bili su bolji rival i posle 20 minute košarke imali su osam poena prednosti - 37:29.
Ipak, "vukovi sa Tuškanca" se nisu predavali, odigrali su dobro drugo poluvreme, ali snage za preokret i pobedu nisu imali.
Nikova Ivanović i Džastin Kobs su u završnici utakmice pogodili dve vežne trojke i po ko zna koji put ove sezone bili najbolji kada je bilo najpotrebniji.
Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Danilo Nikolić i Džastin Kobs sa po 13 poena. Na drugoj strani Darko Planinić je bio sjajan, meč je okončao sa 26 poena, dok je Mateo Drežnjak dodao 14.
Učinak Budućnosti je 15-3, a Cibone 6-12.
Zapratite Novosti sport na Fejsbuku
Preporučujemo
KUP MILAN CIGA VASOJEVIĆ: Košarkašice Art Basketa u finalu, za trofej sa Vojvodinom
13. 03. 2021. u 18:12
JOKIĆ ZABRINUO NAVIJAČE: Nikola pao na parket i uhvatio se za nogu (VIDEO)
13. 03. 2021. u 15:56
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KRAJ DRAME! Infantino "u suzama", ništa od prodaje Svetskog prvenstva!
Predsednik FIFA Đani Infantino odustao je od ideje da deo komercijalnih prava Svetskog prvenstva prepusti privatnim investitorima, nakon što je predlog izazvao snažan otpor unutar svetske fudbalske organizacije i pretnje bojkotom iz Evrope.
01. 08. 2026. u 08:30 >> 08:30
AJAKS NE PRAŠTA PROMAŠAJE! Vojvodina se herojski držala, ali je četvorostruki prvak Evrope delio lekcije na „Karađorđu“!
Fudbaleri Vojvodine poraženi su od golandskog Ajaksa rezultatom 1:4 (1:2), u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacije za Ligu konferencija.
23. 07. 2026. u 21:53
MASOVNO ZATVARANjE PLAŽA U CG: Voda opasna za kupanje, ambulante pune bolesne dece - i na Slovenskoj plaži zabranjeno kupanje
NA NEKOLIKO popularnih plaža u Crnoj Gori uvedena je zabrana kupanja nakon što su analize pokazale da morska voda nije bezbedna.
30. 07. 2026. u 16:55 >> 18:54
Komentari (0)