HRABRA ZVEZDA PALA U FINIŠU: Real odličnom igrom u drugom poluvremenu slomio dobre crveno-bele

13. 11. 2020. u 18:24 >> 20:49

KOŠARKAŠI Crvene zvezde poraženi su od Real Madrida sa 67:73 u dvorani "Aleksandar Nikolić" u 8. kolu Evrolige.

ХРАБРА ЗВЕЗДА ПАЛА У ФИНИШУ: Реал одличном игром у другом полувремену сломио добре црвено-беле

KK Crvena zvezda

Odigrali su crveno-beli dobru utakmicu i ne bi bilo ne zasluženo da su oni slavili, ali je iskustvo i kvalitet koji je na strani "kraljevića" na kraju bio presudan.

Odlično su tokom prvih 20 imunita izgledali na terenu izabanici Saše Obradovića. Uspeli su da sa dva brza faula iz ige izbaci Vilija Tavareša koji se nije u igru vraćao do kraja prvog polivremena. Koliko je Zvezda igrala dobro u ovom delu susreta pokazuje rezultat 42:36.

Ipak, Real je svu snagu pokazao u trećem periodu. Dobio je taj segment utakmice sa 11:23 i već tada je bilo jasno koliko težak posao čeka domaće.

No, nije se predavala Zvezda, pa je u četvrtoj četvrtini uspela da preokrene rezultat - 65:64, ali to nije dugo trajalo pošto je Trej Tompkins vezao dve trojke. Igralo se potom dugo bez poena, da bi na kraju gosti bili bolji u penal završnici.

posle ove utakmice Zvezda ima učinak 3-5, a tim iz Madrida 4-4.

C. Zvezda - Real Madrid 67:73 (26:21, 16:15, 11:23, 14:14).

Dvorana: "Aleksandar Nikolić". Bez publike. Sudije: Hrostos Hristodulu (Grča), Emin Mugulkoč (Turska) i Amit Balak (Izrael).

C. zvezda: Ročesti, O'Brajan 7, Hol 2, Volden 16, Lojd 22, Davidovac 6, Lazić, Rit 4, Dobrić, Jagodić-Kuridža, Kuzmić 6, Teri 4.

Real Madrid: Rendolf 13, Fernandez 6, Abalde 3, Kampaco 8, Laprovitola, Alosen, Dek 3, Garuba 4, Kerol 9, Tavareš 4, Ljulj 9, Tompkins 14.

KRAJ UTAKMICE: Zvezda - Real Madrid 67:73

ČETVRTA ČETVRTINA: Zvezda - Real Madrid 67:73

67:73 - Real je sve bliže pobedi. Zatražio je tajm-aut Saša Obradović na 10 sekundi do kraja.

65:70 - Odlična reakcija gostiju posle tajm-auta Pabla Lasa. Dve vezane trojke je pogodio Trej Tompkins.

65:64 - Sa dosta energije igra Zvezda u ovim momentima. Odlično su odirali u odbrani i omogućili Voldenu da poentira iz kontre.

61:64 - Neverovatnu trojku na isteku napada je postigao Fernadez. Na drugoj strani je posle ofanzivnog skoka pogodio Teri.

57:59 - Odličan početak poslednje četvrtine za crveno-bele. Serija od 4:0 naterala je Lasa da pozove tajm-aut.

TREĆA ČETVRTINA: Zvezda - Real Madrid 53:59

53:59 - Pogotkom Abaldea van linije 6,75 okončan je treći period. Real ga je odigrao sjajno i pred izabrnicima Saše Obradovića je težak posao

51:56 - Konačno su i crveno-beli pogodili trojku u trećem periodu, to je uradio Lojd.

48:53 - Promašio je Real nekoliko napada, ali domaći nisu uspeli to da materijalizuju, pa je prednost i dalje na strani "kraljevića".

46:51 - Dodao je Real gas i to se odmah oseća ne rezultatu. Sjajno šutiraju u na početku ovog perioda. Posle trojke Ljulja minut odmora je zvao Željko Obradović.

44:43 - Seriju 7:0 Reala prekinuo je Kuzmić, to su bili prvi poeni domaćih u drugom poluvremenu.

42:39 - Treća četvrtina počela je trojkom odličnog Entonija Rendolfa.

DRUGA ČETVRTINA: Zvezda - Real Madrid 42:36

42:36 - Poslednji koš u prvom delu meču bio je delo Dejana Davidovca koji je ispratio promašaj O'Brajanta i odveo Zvezdu na plus šest posle 20 minuta košarke u dvorani "Aleksandar Nikolić".

40:34 - Napravio je Real 7:0. Prekinuo je to Volden poenima sa linije penala.

38:30 - Obradović je zatražio prvi tajm-aut na utakmici. Želeo je da prekine potencijalnu seriju rivala, potšo je van linije 6,75 bio precizan Rudi Fernandez.

37:27 - Crveno-beli ne popuštaju. Po drugi put na meču imaju dvocifrenu i opet su primorali stratega Reala da pozove minut odmora.

35:27 - Zvezda je na plus osam, upisao se u strelce i Duop Rit. Australijanac je bio precizan sa linije penala.

31:24 - Odličan početak drugog dela meča za domaće.Vezao je Lojd pet poena i igra u odličnom ritmu na početku meča.

PRVA ČETVRTINA: Zvezda - Real Madrid 26:21

26:21 - Dobro su izabranici Saše Obradovića priveli prvu četvrtinu kraju. Drugu trojku na utakmici je pogodio Kori Volden.

21:19 - Vraća se Real serijom 9:0. Kerol i Tompkins su pogodili po trojku.

21:10 - Savršeno igraju crveno-beli. Pogađaju iz svih pozicija i u potpunosti su neutralisali igru Madriđana.

13:5 - Dugu dvojku je pogodio Hol i primorao Pabla Lasa da zatraži tajm-aut ne bi li trgao svoje igrače.

11:5 - Sjajna igra Zvezde na startu meča. Agresivno igraju u odbrani i otežavaju gostima put do koša. Sa druge strane veoma pamteno Zvezda igra u napadu.

2:2 - Prve poene na utkamici je postigao je Ognjen Kuzmić, ali je šutem sa distance uzvratio Entoni Rendolf, nakon izgubljene lopte Lengstona Hola.