PARTIZAN RAZBIO KRKU: Crno-beli nastavili savršen niz u ABA ligi
KOŠARKAŠI Partizana nastavili su sa dobrim igrama u ABA ligi i ubedljivo su u šestom kolu pobedili Krku sa 96:63 (18:16, 23:12, 29:20, 26:15).
FOTO: ABA liga/Dragana Stjepanović
Iako su crno-beli u sredu izgubili od Virtusa u Evroligi (69:70), to ih nije poljuljalo, već su nastavili sa trijumfima u regionalnom takmičenju.
Utakmica protiv tima iz Novog Mesta bila je neizvesna samo u prvih 10 minuta posle kojih je na semaforu stajalo 18:16. "Parni valjak" je meč otvorio serijom 13:0, ali je rival potom odgovorio sa 14:0. Ipak, na kraju je prvi period pripao izabranicima Željka Obradovića.
Ipak, od tog momenta na parketu "Beogradske arene" postojao je samo jedan tim, a to je Partizan. Razlika je konstantno rasla i na odmor se otišlo sa +13 - 41:28.
Ništa se nije promenilo ni u drugom poluvremenu, pa je Partizan upisao ubedljiv trijumf od 33 razlike, a tokom četvrtog kvartala vodio je i sa 37 - 92:55.
Najefikasniji kod pobednika bili su Dvejn Vašington i Mario Nakić sa po 16 poena. Na drugoj strani najviše se istakao Mark Garsija sa 14, dok je Jakob Čebašek dodao 13.
Partizan je sad na učinku 6-0, dok Krka ima 2-4.
BONUS VIDEO: Top 10 najboljih poentera u NBA
Preporučujemo
KAKVA SENZACIJA SRPKINjE! Olga Danilović u neverovatnom meču razbila prvog nosioca za istorijsko finale
26. 10. 2024. u 13:04 >> 13:05
NE MOŽE SE BEZ TRENERA NA GVARDIOLU: Siti je više nego spreman da iskoristi "haos" u redovima "plavaca"
ONO što je i u idealnim okolnostima jedno od najtežih gostovanja u Premijer ligi, za Čelsi dolazi u najgorem mogućem trenutku. Posle raskida saradnje sa Encom Mareskom, „plavci“ bez šefa stručnog štaba gostuju Mančester sitiju (18.30), koji nema pravo na novi kiks u trci za titulu.
04. 01. 2026. u 11:30
SRPSKI FUDBAL TUGUJE: Umro Milorad Kosanović - i to na svoj rođendan
Nekadašnji trener Crvene zvezde, Milorad Kosanović, preminuo je danas i to na svoj 75. rođendan
04. 01. 2026. u 12:05 >> 12:05
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (0)