MOTIVI SVE DO TITULE: Partizan protiv Igokee počinje misiju odbrane regionalne titule
MISIJA pod nazivom "Odbrana regionalne titule", za košarkaše Partizana počinje danas u "Beogradskoj areni" (18.30), prvim četvrtfinalnim okršajem sa Igokeom. Ekipa iz Laktaša već je jednom ove sezone odnela bodove iz Beograda, što je samo po sebi poziv za maksimalnu ozbiljnost i motivisanost. Neće je faliti, prema rečima trenera crno-belih Željka Obradovića, koji je u danima nakon neuspešnog kraja Evrolige dao malo odmora igračima, pre nego što ih je vratio u salu da bruse formu za završnicu sezone.
FOTO: ABA liga/Dragana Stjepanović
- Imali smo par dana da pripremimo tu seriju protiv Igokee i to je ono najbitnije, da razmišljamo samo o njima. Znamo kako izgleda plej-of, da motivacija svih timova i igrača je na drugom nivou i da podignemo našu, protiv tima koji nas je iznenadio, pobedili su nas u Beogradu, to znači da moramo da pristupimo ozbiljno. Plej-of je izuzetno zanimljivo takmičenje, svi dolaze sa motivacijom - rekao je Obradović juče na improvizovanoj konferenciji za štampu na stadionu Partizana, gde je obeležena 32. godišnjica od veličanstvenog podviga u Istanbulu i osvajanja evropske titule.
Trofejni stručnjak je otkrio i da Pi Džej Doužer neće biti u sastavu Partizana za meč sa gostima iz Laktaša, kao i da je atmosfera u ekipi na zadovoljavajućem nivou. Isto je, zatim, ponovio i Danilo Anđušić, bek "parnog valjka".
- Dobra je atmosfera u ekipi, naravno da nam je bilo teško, trudimo se da ne razmišljamo o prošlosti, ako se fokusiramo na nju, ne možemo da se fokusiramo na sadašnjost i budućnost. Sada je fokus na plej-of ABA lige - rekao je Anđušić.
Uže jezgro Partizanove ekipe je iskustvom bogatije za trofej ABA lige osvojen lane. Veruje Anđušić da će i to značiti u pohodu na novi pehar.
- Najlepši deo godine, svi jedva čekamo plej-of. Igokea nas je pobedila, ali smo mi pobedili u Laktašima, i to dosta lako, pa se nadamo da će ponovo biti tako. Prošle godine smo probili led, znamo kako to izgleda, kakve nas utakmice očekuju. Mnogi igrači znaju, a i drugi momci će se spremiti kroz ostale utakmice za finale - podvukao je zamenik kapitena Partizana.
TEŽAK ZADATAK PRED BARSELONOM: "Žuta podmornica" zna kako se pobeđuje lider prvenstva - nečijoj seriji pobeda dolazi kraj
NA stadionu „Seramika“, popularnom Madrigalu, u nedelju popodne biće odigran jedan od najzanimljivijih mečeva kola u La ligi, gde će vodeća Barselona gostovati trećeplasiranom Viljarealu.
21. 12. 2025. u 09:04
CEO SVET SE SMEJE HRVATIMA: Evo šta su danas uradili navijači u Hrvatskoj - i time se hvale (FOTO)
Najnovije vesti iz Hrvatske tiču se - prošlosti. Neko će reći izmišljene, neko "pa i ne baš", ali svakako, privukle su veliku pažnju.
21. 12. 2025. u 18:19
Objavljeni INTIMNI kadrovi Melanije Tramp iz KUPATILA - i to ZLATNOG! Donald je pitao da li je videla, ona mu odgovorila (VIDEO)
MELANIJA je besprekorno stilizovana – šeširi, štikle, frizura – sve je u skladu sa njenim hladnim i kontrolisanim imidžom
19. 12. 2025. u 19:01
Komentari (0)