"NAVIKA": Cibona odigrala drugi meč sa srpskim rivalom u ABA ligi - i opet izgubila, a sve to to pred dolazak u Beograd
Košarkaši FMP Železnika pobedili su večeras u Zagrebu ekipu Cibone rezultatom 93:89 (22:20, 21:31, 27:14, 23:24) u poslednjem meču drugog kola regionalne ABA lige.
FOTO: Cibona / Ivana Dergez
Najefikasniji u ekipi iz Železnika bio je Aleksa Stepanović sa 21 poenom, dok su Nejt Votson i Nikola Šaranović dodali po 12. U domaćem timu, koji je u prethodnom kolu izgubio od Borca u Čačku, najbolji je bio Aleks Stajn sa 18 poena, dok su Tomislav Buljan i Domagoj Proleta ubacili po 16.
FMP posle dva kola u regionalnoj ligi ima po pobedu i poraz, dok je Cibona zabeležila oba neuspeha. Klub iz Železnika će u narednom kolu na svom terenu dočekati Megu, dok će Cibona gostovati Partizanu.
Studentski centar je ranije večeras u Podgorici pobedio Zadar 88:75. U petak su odigrana dva meča drugog kola ABA lige, a postignuti su sledeći rezultati: Split - Igokea 90:95 i Mega - Borac 89:90. Budućnost je u subotu u Baru nadigrala Mornar 87:61, dok su u nedelju igrali: Krka - Partizan 56:96 i Crvena zvezda - Cedevita Olimpija 94:51.
Bonus video: Nikola Jokić - od dobroćudnog debeljuce, do najboljeg i najplaćenijeg košarkaša na svetu
SRPSKI DUO ČINI ČUDA: Nikolić i Jović u komšiluku nastavljaju put ka evropskom trofeju
FUDBABLERI Celja u četvrtak uveče na stadionu "Z'dežele" dočekuju atinski AEK u prvom meču osmine finala Lige konferencije (21.00). Slovenački šampion pokušaće da se po drui put zaredom nađe među osam najboljih u ovom takmičenju, dok grčki predstavnik želi da odlične nastupe u Superligi upotpuni identičnim rezultatom u Evropi.
12. 03. 2026. u 06:30
KARLOS ALKARAZ RAZBIO NOVAKA! Đoković ne može da dođe sebi! "Ja sam u fazonu - ŠTA SE OVDE DEŠAVA?!"
Najnovije vesti iz tenisa tiču se ATP turnira u Indijan Velsu, na koji je sa velikim ambicijama stigao i Novak Đoković.
11. 03. 2026. u 20:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)