SJAJAN MEČ U ZAGREBU: Cedevita Olimpija posle drame srušila Cibonu

Časlav Vuković

28. 12. 2021. u 21:43

CEDEVITA Olimpija pobedila je Cibonu u Zagrebu sa 82:79 u 13. kolu ABA lige.

СЈАЈАН МЕЧ У ЗАГРЕБУ: Цедевита Олимпија после драме срушила Цибону

Svega 800 ljudi posmatralo je uživo utakmicu u dvorani "Dražen Petrović", ali su oni mogli da vide dobru košarkašku predstavu.

Prvo poluvreme proteklo je u izjednačenoj borbi, pa se na veliki odmor otišlo sa nerešenim rezultatom - 40:40.

Gosti iz Ljubljane su bolje otvorili treću četvrtinu, poveli i se devet razlike - 53:44, ali su "vukovi sa Tuškanca" uspeli da se vrate i dobiju taj period meča.

Poslednji kvartal doneo je mnogo uzbuđenja. Cibona je imala prednost od 78:79 na 43 sekunde do kraja, no Cedevita Olimpija je iskoristila greške Danka Brankovića i Hozea Vildoze i poenima Jake Blažiča sa linije penala i Zeka Ougusta uspela da preokrene i pobedi.

Najefikasniji u ekipi iz Slovenije bio je Jaka Blažič sa 19 poena, Zek Ougust je dodao 15. Na drugoj strani Danko Branković je meč okončao sa 20 poena, pratio ga je Amar Gegić sa 15.

Cedevita Olimpija sada ima učinak 8-5, a klub iz Zagreba 5-8.

BONUS VIDEO: Novak Đoković došao na utakmicu košarkaša Zvezde