DENVER NE LIČI NA SEBE: Ne uzima se tako šampionski prsten! Jokić u poslednjih 19 minuta bez poena

02. 11. 2021. u 06:16

DENVER je pretrpeo treći poraz na poslednjih pet utakmica. Ovoga puta bolji je bio Memfis, 106:97.

ДЕНВЕР НЕ ЛИЧИ НА СЕБЕ: Не узима се тако шампионски прстен! Јокић у последњих 19 минута без поена

Nagetsi su daleko od nivoa igre koji će im biti potreban za osvajanje šampionskog prstena, što im je cilj u tekućoj sezoni.

Prošlosezonski MVP Nikola Jokić još jednom je bio najefikasniji u svom timu. I još jednom izostala je bolja podrška saigrača. Mada, ruku na srce, u ključnim trenucima ni srpski as se nije proslavio.

Jokić je imao učinak od 23 poena i po sedam skokova i asistencija, kao i četiri blokade, ali u poslednjih 19 minuta se nije upisao u strelce.

Srbinu je nedostajala podrška u napadu, pošto je Gordon imao 15, Moris 11 i Porter 10 poena.

U pobedničkoj ekipi istakli su se Morent sa 26, Džouns sa 17, Tilman sa 12 i Bejn i Džekson sa po 11 poena.

Memfis je u prvoj četvrtini dokazao gostima da može da ih ugrozi, pošto su Grizliji dolazili do lakih poena.

Domaćin je nakon prve četvrtine vodio pet poena, da bi Denver do poluvremena smanjio prednost na tri.

Nagetsi su se mučili u trećoj četvrtini u kojoj su postigli 15 poena, što je Memfis iskoristio da stekne nešto osetniju prednost koju je do kraja susreta odbranio.