ATLETIKO SE SPASAO U FINIŠU: Elče promašio penal, "jorgandžije" osvojile važna tri boda (VIDEO)

01. 05. 2021. u 19:16

FUDBALERI Atletiko Madrida uspeli su da pobede Elče u gostima sa 1:0 u 34. kolu Primere, iako su imali dosta sreće u finišu utakmice.

АТЛЕТИКО СЕ СПАСАО У ФИНИШУ: Елче промашио пенал, јорганџије освојиле важна три бода (ВИДЕО)

Naime, domaći tim je u prvom minutu sudijske nadoknade promašio penal za izjednačenje - neprecizan je bio Fidel koji je pogodio stativu.

Na kraju su "jorgandžije" preživeli ovo gostovanje i zadržali čelnu poziciju na tabeli pred lud finiš prvenstva.

Dobro je počelo po izabranike Dijega Simeonea. Markos Ljorente je pogodio u 23. minutu za vođstvo Atletika nakon asistencije Janika Karaska.

Imao je gostujući tim više šuteva, ali je Elče pokazao zube. Ipak, ekipa sa stadiona "Manuel Martinez Valero" je na kraju morala da ga napusti pognute glave.

Atletiko je još uvek prvi na tabeli sa 76 bodova, pet više od Reala i Barselone koji imaju utakmicu manje.