ČAS FUDBALA NA "EMIREJTSU" Liverpul ubedljiv protiv Arsenala

03. 04. 2021. u 23:11

FUDBALERI Ligerpula upisali su pobedu na gostovanju Arsenalu u derbiju 30. kola Premijer lige (3:0).

ЧАС ФУДБАЛА НА ЕМИРЕЈТСУ Ливерпул убедљив против Арсенала

Gde je stao u Beogradu Diogo Žota nastavio je u Londonu.

Prvo veće uzbuđenje viđeno je u 64. minutu kada je Žota doveo "crvene" u vođstvo.

Već u 68. minutu na semaforu je bilo 2:0 nakon sjajnog solo prodora Mohameda Salaha i očajne reakcije štopera domaćih Gabrijela.

U završnicu meča ušlo se sa ovim rezultatom, ali golovima tu nije bilo kraj, jer je izvanredni Žota pobrinuo da Arsenal bude maksimalno slomljen.

Završni udarac "tobdžijama" portugalski napadač učinio je u 82. minutu nakon što je na loptu upućenu Sadiju Maneu natrčao i u maniru vrhunskih egzekutora sproveo u mrežu.

Liverpul se ovom pobedom izjednačio sa Vest Hemom, uz meč više, te sada zauzima peto mesto sa dva boda manje od četvrtoplasiranog Čelsija, dok je Arsenal drugim porazom u nizu bliži sredini tabele nego mestima koja vode u evropska takmičenja.