SITI GAZI SVE PRED SOBOM: "Građani" bolji od Menhengladbaha, Real slavi Mendija (VIDEO)

24. 02. 2021. u 22:54

FUDBALERI Mančester sitija nastavili su da melju rivale. Ovoga puta "građani" su slavili na neutralnom terenu u Mađarskoj protiv Borusije Menhengladbah sa 2:0 u prvom meču osmine finala Lige šampiona.

СИТИ ГАЗИ СВЕ ПРЕД СОБОМ: Грађани бољи од Менхенгладбаха, Реал слави Мендија (ВИДЕО)

Bio je ovo 19. vezani trijumf izabranika Pepa Gvardiole u svim takmičenjima i zaista deluju zastrašujuće u ovim momentima.

Gostima je 29 minuta bilo potrebno da dođu do prednosti. Bernardo Silve je doveo Siti u vođstvo, a asistenciju je upisao Žoao Kanselo.

Svestan je engleski klub bio da bi još jednim golom gotovo sigurno završio posao kada je ovaj dvomeč u pitanju.

Brazilski napadač Gabrijel Žesus bio je taj koji je postavio konačan rezultat. Ovoga puta Bernardo Silva se našao u ulozi asistenta.

U drugom meču dana odigranom u Bergamu - Real Madrid je u finišu utakmice slomio otpor Atalante.

"Kraljevići" su na ovom meču imali veliku prednost od 17. minuta kada je Remo Frojler dobio crveni karton. Ipak, igrači Zinedina Zidana sve do završnice meča nisu uspeli da iskoriste brojčanu prednost.

"Boginja provincije" nije mnogo gledala gol rivala na ovoj utakmica. Ideja je bila da se sačuva svoj gol.

Ipak, Atalanta je poklekla u 86. minutu kada je Ferlan Mendi posle dodavanja Luke Modrića doneo pobedu klubu iz Madrida.

Izabranici Đan Pjera Gasperinija su u tome uspeli i u prestonici Španije nisu bez šansi.