LIGA EVROPE: Raspoloženi strelci širom Starog kontinenta

18. 02. 2021. u 21:40 >> 21:48

VEOMA efikasno veče na terenima Lige Evrope viđeno je na mečevima od 18.55. Čak 28 golova na osam utakmica ili tri i po po utakmici. Golova nije bilo samo u Pragu gde su domaća Slavija i Lester podelili bodove, a jedino još u Kijevu (1:1) i u Bragi (o:2) palo je manje od tri gola.

ЛИГА ЕВРОПЕ: Расположени стрелци широм Старог континента

Tanjug

Zagrebački Dinamo je na minus osam u Krasnodaru stigao do pobede od 3:2. Dva puta su domaći stizali vođstvo modrih, ali kad je u 75. minutu Atimven postigao treći gol bio je to i konačan rezultat. Interesantno je da je to bio jedini meč odigran pred gledaocima

Mančester junajted je na krilima Bruna (dva gola) i Rašvorda (gol i asistencija) demolirao domaći Sosijedad koji polako posrće na svim frontovima.

I drugi engleski predstavnik nosi pobedu. Austrijski Volfsberger bio je preslab za tottenhem, ali je za razliku od sosijedada bar postigao počasni pogodak - 1:4.

Leverkuzen je gubio 3:0 u Švajcarskoj, stigao do 3:3, ali se ipak poražen vraća u Nemačku pošto je ekipa sa Vankdorfa stigla do pobedonosnogf gola u 90. minutu. Da li će to biti dovoljno za prolaz drugo je pitanje, pošto je farmaceutima i minimalna pobeda dovoljna u revanšu.

Goelada je viđena i u Pireju gde je Olimpijakos sa 4:2 savladao PSV. Roma je golovima Džeka i Borhe Majorala slavila u Bragi i sa zalihom dočekuje Portugalce u revanšu.

Ostali mečevi su u toku.

REZULTATI I STRELCI

Braga – Roma 0:2 (Džeko 5′, Majoral 87′)

Krasnodar – Dinamo Zagreb 2:3 (Berg 28′, Klaeson 70′ – Petković 15′,54′, Atimven 75′)
Olimpijakos – PSV 4:2 (Buhalakis 9′, M’Vila 37′, El Arabi 45+2′, Masuras 83′ – Zahavi 14′,40′)
Sosijedad – Mančester Junajted 0:4 (B. Fernandeš 27′,57′, Rašford 65′, Džejms 90′)
Volfsberger – Totenhem 1:4 (Lindl 55′(p) – Son 13′, Bejl 28′, Lukas 34′, Vinicijus 88′)
Jang Bojs – Leverkuzen 4:3 (Fasnaht 3′, Sibačo 19′,89′, Mešak 44′ – Šik 49′,52′, Dijabi 68′)
Dinamo Kijev – Klub Briž 1:1 (Bukjalski 62′ – Mešel 67′)
Slavija – Lester 0:0