MILAN POKLEKAO PROTIV ATALANTE: Inter propustio priliku da dođe na vrh

A. Ilić

23. 01. 2021. u 19:57

U derbiju 19. kola Serije A Milan je na "San Siru" dočekao Atalantu. Ubedljivo je tim iz Bergama slavio (3:0), dok je Inter na gostovanju Udinezeu propustio priliku da se domogne vrha.

МИЛАН ПОКЛЕКАО ПРОТИВ АТАЛАНТЕ: Интер пропустио прилику да дође на врх

Prvu veliku priliku imao je Josip Iličić već u 18. minutu meča, kada je sa ivice šesnaesterca pokušao da savlada Donarumu, ali je bio neuspešan.

U 26. minutu Kristijan Romero imao je više sreće. Uspeo je glavom da donese predost "boginji iz Bergama".

Nakon što je Frank Kesi u 51. minutu napravio prekršaj Mauricio Marijani je pokazao na "belu tačku". Precizan je bio Josip Iličić.

Tačku na i stavio je Duvan Zapata u 77. minutu meča kada je nakon lepe solo akcije savladao Donarumu za 3:0.

Inter je na gostovanju Udinezeu (0:0) imao priliku da se popne na vrh Serije A, ali su to izabranici Antonija Kontea prpoustili.

Lautaro Martinez je u 8. minutu uspeo ipak da zatrese mrežu. Pogodak je bio poništen zbog ofsajda.

Odgovorio je Jens Strajger Larsen u 22. minutu ali je šutirao preko okvira gola. Samo minut kasnije šansu utakmice imao je Lautaro Martinez koji je prošao nekoliko defanzivaca, šutirao je u donji levi ugao, ali je odbranio Muso.

Nedugo zatim, u 29. minutu Nikolo Barela je napravio prostor, oprobao je udarac, ali lopta prolazi tik kraj stative.

Na naredno uzbuđenje dosta se čekalo. Tek u 75. minutu Akraf Hakimi je nanizao nekoliko protivnika, ali je i njegov pokušaj završio kraj stative.