SERIJA A: Srbi strelci u porazima svojih ekipa, Šveđanin od junaka do tragičara Bolonje

06. 01. 2021. u 17:39

FUDBALERI Fiorentine poraženi su od Lacija sa 2:1, a jedini gol za ljubičaste postigao je srpski reprezentativac Dušan Vlahović.

СЕРИЈА А: Срби стрелци у поразима својих екипа, Швеђанин од јунака до трагичара Болоње

Foto EPA

Bodove je, očekviano, izgubio i Krotone, ali je opet strelac za domaće bio Vladimir Golemić. Roma je na kraju trijumfovala 3:1.

Bolonja Siniše Mihajlovića je bila na pragu pobede protiv Udinezea, ali je gol zebrama doneo Arslan u nadoknadi utakmice. Domaći su od 40. minuta vodili sa 2:1 golom Svandberga, koji je isključen sedam minuta kasnije.

Večeras se igra derbi kola, možda i čitavog prvenstva u kome se sastaju lider Milan i šampion Juventus. Rosoneri imaju deset bodova prednosti, ali i utakmicu više i mogli bi pobedom da naprave krupan korak ka prvoj tituli posle 2011. godine.

Inter je propustio priliku da pobedom bar do večeras preuzme lidersku poziciju, ali umesto toga četa Antonija kontea doživela je drugi poraz u sezoni, bolja je bila Sampdorija i to golovima bivših nerazura KAndreve i KEjte. Prethodno je Aleksis Sančez doveo goste u vođstvo.