NEMAČKI KUP: Hofenhajm ispao od drugoligaša, Lajpcig siguran, pobeda Šalkea koja se "ne računa"

22. 12. 2020. u 21:44

FUDBALERI Grojter Firta iznenadili su Hofenhajm i plasirali se u osminu finala nemačkog DFB kupa posle boljeg ivođenja penala. U regularnom toku bilo je 2:2.

НЕМАЧКИ КУП: Хофенхајм испао од друголигаша, Лајпциг сигуран, победа Шалкеа која се не рачуна

Bundesligaš i protivnik Zvezde u grupnoj fazi Lige Evrope dobro je počeo protiv ekipe iz Cvajte - kramarić je u 13. minutu postigao prvi gol na meču. Međutim, samo sedam mintua kasnije, Bavarci su izjednačili preko Ernsta, a Majerhofer je preokrenuo rezultat.

Akpoguma je u 49. minutu poravnao na 2:2, ali penal-rulet je stao na Grojterovo zeleno-belo, iako je drugoligaš mogao do pobede i u regulrnom toku ali je u 94. minutu promašio penal.

Šalke 29 mečeva u ligi nema pobedu, ali u Kupu nekako guraju. Tim iz Gelzenkirhena je slavio golovima Serdara i dvostrukog strelca Ramana. Počasni pogodak za domaćina delo je Rajharta.

Keln je ostvario minimalnu pobedu protiv Osnabrika, a Lajpcig je bio ubedljiv na gostovanju Augzburgu.