URUGVAJAC NA TAPETI: Kavani optužen za rasizam, izvinio se posle sporne poruke
FUDBALER Mančester junajteda Edinson Kavani optužen je danas za nedolično ponašenje jer je upotrebio reč "crnac" na španskom, za koji je rekao da je "nežni pozdrav".
Edinson Kavani Foto AP
- Čim je obavešten da bi ta poruka mogla da bude pogrešno protumačena, Edinson je izbrisao i izvinio se. Nije postojala nikakva zla namera. Igrač i klub će sada razmotriti optužbu i odgovoriti na nju - naveo je Junajted u saopštenju.
Kavani je spornu reč, zbog kog je Fudbalski savez Engleske (FA) pokrenuo postupak, koristio u video poruci na Instagramu pošto je dao dva gola u pobedi nad Sautemptonom prošlog meseca u Premijer ligi.
Napadač iz Urugvaja ima rok do 4. januara da odgovori na optužbe.
Kavani se izvinio i rekao da je "poslednje što je želeo da uvredi bilo koga", kao i da se potpuno protivi rasizmu.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
GRLE SE I RAZGOVARAJU, KAKAV JE TO DERBI? Legenda Junajteda besna posle gradskog derbija
12. 12. 2020. u 22:06
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
FINALE ZA ISTORIJU: Španija i Argentina u borbi za titulu prvaka sveta
Svetsko prvenstvo 2026. godine stiglo je do velikog finala, a u nedelju uveče na stadionu „Metlajf“ u Nju Džerziju za najvažniji trofej u svetskom fudbalu boriće se dve aktuelne kontinentalne sile, Španija i Argentina, a zanimljivo je da će ovo biti prvo finale Mundijala u kojem se sastaju aktuelni šampioni Evrope i Južne Amerike.
19. 07. 2026. u 07:00
KO KAŽE DA SU NEPOBEDIVI! Prvak Evrope šokirao dvostrukog šampiona sveta i ostavio ga bez finala Mundijala! (VIDEO)
Fudbalska reprezentacija Španije igraće u finalu Svetskog prvenstva, pošto je savladala selekciju Francuske rezultatom 2:0 (1:0).
14. 07. 2026. u 22:59
Grom udario direktno u stado ovaca, ubio 97 sa crnim nosem - ne pamte smrtonosniji udar u istoriji
IZGUBILI godine mukotrpnog rada i tradicije.
18. 07. 2026. u 18:35
Komentari (0)