ŽOTA DANAS NIJE BIO DOVOLJAN: Gros i VAR jači od Liverpula

28. 11. 2020. u 15:18

DVA poništena gola Liverpula i dva penala za Brajton, od kojih je jedan realizovan, obeležili su drugu utakmicu 10. kola engleske Premijer lige. Šampion je osvojio samo bod na gostovanju ekipi koja još nema pobedu kao domaćin: Brajton - Liverpul 1:1.

ЖОТА ДАНАС НИЈЕ БИО ДОВОЉАН: Грос и ВАР јачи од Ливерпула

EPA-EFE/Kirsty Wigglesworth

Diogo Žota doveo je redse u vođstvo u 60. minutu, a poravnao je Gros u nadoknadi sa bele tačke i to posle zakasnele reakcije iz VAR sobe.

Prethodno je Mopaj bio neprecizan sa kreča u 20. minutu, a golovi Salaha u 34. i Manea u 84. minutu poništeni su posle intervencije VAR tehnologije.

Mane je prethodno ušao u igru upravo umesto Egipćanina, kome nije bilo drago što je zamenjen, a imao je šta da kaže i sudijama jer je njegov gol poništen zbog milimetarskog ofsajda.

Liverpul sada ima 21 bod iz deset utakmica, i biće prvi bar do sutrašnjeg derbija kola između Čelsija i Totenhema. Brajton je 16. sa deset bodova.