OŠTRA KAZNA: Honduras plaća papreno limenku koja je završila na glavi selektora Meksika
FUDBALSKA reprezentacija Hondurasa igraće narednu utakmicu bez publike, nakon što je selektor Meksika Havijer Agire pogođen u glavu punom limenkom piva posle utakmice u KONKAKAF Ligi nacija.Incident se dogodio u subotu na stadionu u gradu San Pedro Sula, posle prve četvrtfinalne utakmice u Ligi nacija, u kojoj je domaći Honduras pobedio 2:0, kada je Agire prišao da se pozdravi sa kolegom selektorom Rejnaldom Ruedom.
FOTO: EPA-EFE/Jesus Diges
Agire je teren napustio krvave glave, nakon što ga je pogodila limenka bačena sa tribine.
Konfederacija Severne, Centralne Amerike i Kariba (Concacaf) pokrenula je istragu i kaznila Fudbalski savez Hondurasa jednom utakmicom bez publike jer nije uspeo da primeni adekvatne bezbednosne mere na stadionu, preneo je Bi-Bi-Si (BBC).
"Disciplinski komitet je naložio i novčanu kaznu i upozorio Savez da će dobiti oštrije kazne ako se slični incidenti ponove u narednim utakmicama", navodi se u saopštenju.
Fudbalski savez Meksika saopštio je da takvom ponašanju nema mesta u fudbalu, a selektor Hondurasa rekao je da je taj incident pokvario pobedu njegove ekipe.
Concacaf u sklopu disciplinskog slučaja istražuje i ponašanje selektora Meksika u utakmici protiv Hondurasa.
Revanš utakmica igra se u noći između utorka i srede u meksičkoj Toluki.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
MESI POBEDU POSVETIO MARADONI: Ovo je poklon za njega, uživa dok nas prati odozgo!
16. 07. 2026. u 18:21
POZNATI GOLMAN ZAVRŠIO KARIJERU: Najstariji učesnik Mundijala odsvirao kraj
16. 07. 2026. u 17:50
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
HRABRO ZA NASTAVAK EVROPSKOG SNA: Vojvodina juri gol zaostatka na "Grupama areni"
Vojvodina će ove večeri na "Grupama areni" (20.15) pokušati da nadoknadi gol zaostatka protiv Ferencvaroša i izbori plasman u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope. Mađarski šampion iz prethodnih godina slavio je sa 2:1 u Novom Sadu, pa pred svojim navijačima ima lepu priliku da završi započeti posao i obezbedi dvomeč sa holandskim Tventeom.
16. 07. 2026. u 07:00
KO KAŽE DA SU NEPOBEDIVI! Prvak Evrope šokirao dvostrukog šampiona sveta i ostavio ga bez finala Mundijala! (VIDEO)
Fudbalska reprezentacija Španije igraće u finalu Svetskog prvenstva, pošto je savladala selekciju Francuske rezultatom 2:0 (1:0).
14. 07. 2026. u 22:59
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (0)