ZVEZDA U FINALU KUPA: Crveno-beli ubedljivo do meča za trofej (VIDEO)

17. 05. 2023. u 18:10

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su TSC sa 3:0 i plasirali se u finale Kupa Srbije, oni će na taj način imati priliku da osvoje treću uzastopnu duplu krunu.

ЗВЕЗДА У ФИНАЛУ КУПА: Црвено-бели убедљиво до меча за трофеј (ВИДЕО)

Na samom početku utakmice TSC je imao penal koji nije iskoristio, da bi nakon malo manje od pola sata nastavka igre Crvena Zvezda povela.

Prvi gol za crveno-bele postigao je Kanga sa 11 metara u 35. minutu, a prednost gostiju je duplirao Mirko Ivanić u 56. Kangva je zacementirao prednost gostiju pogotkom sa bele tačke u 72. minutu.

Fudbaleri beogradskih crveno-belih sastaće se u finalu kupa između boljeg iz duela Vojvodina - Čukarički. Ta utakmica prekinuta zbog obilnih padavina u 34 minutu utakmice pri rezultatu 2:0 za Čuku.

Drugo poluvreme: TSC - Zvezda 0:3

90' KRAJ UTAKMICE!

84' Crvena zvezda je došla do kornera. Odigrali su stranci Zvezde kratka dodavanja i nastavili kratkim pasovima da kontrolišu igru.

80' TSC pokušava da napadne poslednju liniju Crvene zvezde, međutim crveno-beli kontrolišu igru i bez većih problema zadržavaju loptu.

73' GOL! Kangva je postavio loptu na 11 metara i odličnim šutem poslao loptu u malu mrežu.

71' Ostraćanin sudi treći penal na meču, drugi za goste iz Beograda.

69' Kangva je poslao loptu za Bukarija koji je izaša 1 na 1 sa golmanom Ilićem, međutim šutirao je tik pokraj leve stative.

67' Bukari je probio i centrirao po desnoj strani, lopta se odbila do Ivanića koji je loptu želeo da plasira u desno rašlje, međutim nije uspeo, za malo je prebacio gol.

62' Navijači Crvene zvezde su napravili bakljadu a sudija Ostraćanin je na kratko prekinuo meč.

56' GOL! Crvena zvezda je nakon kornera uspela da savlada Ilića. Na pravom mestu je bio Mirko Ivanić koji je iz blizine poslao loptu iza leđa golmana TSC-a.

55' Nakon dodavanja Bukarija za Kataija, momak iz Srbobrana je šutirao ali je Krstić fenomenalnom blokadom spasio TSC. Zvezda će dobiti korner.

53' Azarov je napravio veliku grešku i na nekih 25 metara od svog gola poslao loptu u noge igračima TSC-a nakon čega je Kuveljić šutnuo visoko iznad gola.

52' Nakon crvenog kartona domaćina, Crvena zvezda kontroliše igru kratkim dodavanjima na sredini terena.

46' Dušan Cvetinović je zaradio drugi žuti karton! Pešić je krenuo ka golu domaćina, sklonio loptu, nakon čega ga je srušio igrač TSC-a i zaradio crveni karton!

46' Počelo je drugo poluvreme. Za sada nema promena u sastavima ekipa.

45+2' Završeno je prvo poluvreme!

41' Veliku šansu je propustio Mirko Ivanović. Katai je probio po levoj strani i sjajnim pasom je uposlio Ivanića koji je loptu šutnuo visoko iznad gola.

37' Bukari je ušao sa Petrovićem u verbalni sukob nakon oštrog starta igrača Crvene zvezde.

36' Siguran sa bele tačke bio je Kanga. Gabonac je sigurnim šutem matirao Ilića.

36' Crvena zvezda je nakon var intervencije dobila penal.

33' Crvena zvezda traži penal nakon što je Kanga šutirao i čini se da je lopta pogodila u ruku igrača TSC-a. Var je uzeo da pregleda ovu situaciju.

28' Vukić je ponovo pokušao dalekometnim šutem da savlada Borjana ali je golman crveno-belih ukrotio loptu.

25' minut Veljko Antonić je izboksovao nezgodan centaršut Kataia i tako zaustavio opasan napad gostiju.

23' Kuveljić je probio po levoj strani i jakim udarcem sa nekih 18 metara pokušao da matira Borjana, ali je lopta prohujala kraj desne stative

21' Navijači Zvezda se nisu nadali ovakvom početku. Tsc je imao dva poništena gola i jedan nerealizovan penal. Konstantno iz kontra napada prete favorizovanom rivalu.

20' Šutem iz daljine Kanga je pogodio stativu. Okvir gola je doneo sreću domaćinu. U nastavku akcije Pešić je takođe probao šutem međutim golman TSC-a je bio siguran.

16' Saša Jovanović je postigao gol za TSC ali je sudija na radost gostiju svirao ofsajd nakon VAR intervencije.

12' Crveno-beli kombinuju i drže loptu u svojim nogama. Pešić je nakon centaršuta Viga pokušao glavom da matira golmana TSC-a, međutim lopta odlazi visoko iznad gola.

7' Milan Borjan je odbranio penal. Vukić je šutirao u desnu stranu, Borjan je to pročitao i sačuvao mrežu crveno-belih.

Tekst potpisa

6' Borjan je startovao na fudbalera TSC-a i domaćin će dobiti penal.

4' Prvi korner na meču. Izveo ga je Kanga ali gosti su bez većih problema uspeli da se odbrane.

2' Stefan Vukić je poslao loptu u mrežu Crveno zvezde na dodavanje Saše Jovanovića, međutim gol je poništen jer je lopta pre gola završila u gol autu.

1' Počela je utakmica u Bačkoj Topoli.

Uoči meča:

Crvena zvezda i TSC igraju polufinale Kupa Srbije. Domaćin je ekipa TSC-a u Bačkoj Topoli.

Crveno-beli i ekipa iz Topole ove sezone su odigrali tri meča, dva su pripala izabranicima Miloša Milojevića, dok je jedan duel završen bez pobednika.

U drugom polufinalu sastaće se Vojvodina i Čukarički.

Sastavi timova:

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan - Vigo, Eraković, Dragović, Azarov - Kanga, Mijailović - Bukari, Ivanić, Katai - Pešić

TSC (3-4-3) - projektovan: Ilić- Stojković, Stojić, Antonić - Cvetinović, Kuveljić, Krstić, Petrović - Jovanović, Vukić, Milosavljević.