KAKO DOBAR OTKAZ! Čelsi plaća 25 miliona evra Grejamu Poteru

Марко Паунић
Marko Paunić

03. 04. 2023. u 14:03

Rukovodstvo fudbalskog kluba Čelsi isplatiće bivšem menadžeru Grejamu Poteru obeštećenje od oko 25 miliona evra, prenosi Skaj sports.

КАКО ДОБАР ОТКАЗ! Челси плаћа 25 милиона евра Грејаму Потеру

Tanjug/AP

Čelsi je sinoć uručio otkaz Poteru zbog loših rezultata londonskog kluba u Premijer ligi. On je ekipu sa "Stamford bridža" preuzeo u septembru prošle godine, pošto je Tomas Tuhel dobio otkaz. Poter je vodio Čelsi na 31 meču, a ostvario je 12 pobeda, osam remija i 11 poraza. Londonski klub je trenutno na 11. mestu na tabeli Premijer lige sa 38 bodova.

Skaj sports podseća da je Čelsi imao petogodišnji ugovor sa Poterom, koji je u londonskom klubu zarađivao 13,65 miliona evra po sezoni.

Londonski klub je trebalo da Poteru zbog otkaza isplati obeštećenje od 57 miliona evra. Međutim, Čelsi je postigao dogovor da bivšem menadžeru bude isplaćeno oko 25 miliona evra kompenzacije za prekid ugovora.

Kandidati za novog menadžera Čelsija su Maurisio Poketino, Zinedin Zidan, Marko Silva i Julijan Nagelsman.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TRAMP SE OVOME NIJE NADAO: Iran naprasno dobio saveznika

TRAMP SE OVOME NIJE NADAO: Iran naprasno dobio saveznika

Dok traje napad na Iran, koji su započeli SAD i Izrael, ali i odgovor Irana u vidu napada na susedne zemlje koje pomažu tu agresiju, i sport i te kako oseća posledice novonastale situacije. Rat je, kako i ne bi... A najnovije vesti iz sporta tiču se upravao Iranaca i Sjedinjenih Američkih Država, čiji je predsednik Donald Tramp nedavno izjavio da bi Iranu bilo bolje da ne dolazi na Mundijal koji se upravo i u SAD održava ove godine. Pa opet, propisi su jasni, Iranci "moraju u Ameriku", ali... Sada su dobili važnog saveznika u svojoj nameri da Mundijal igraj negde drugde.

18. 03. 2026. u 17:16

Komentari (0)

DA LI JE MOGUĆE? Otkriveno: troškovi FK Crvena zvezda u 2025. - 91 milion evra! A zarada...