KUP AFRIČKIH NACIJA: Sjajna scena u bolnici posle Maneovog potresa mozga (FOTO)

26. 01. 2022. u 17:53

SADIO Mane obeležio je pretposlednji dan nadmetanja u okviru osmine finala Kupa afričkih nacija.

КУП АФРИЧКИХ НАЦИЈА: Сјајна сцена у болници после Манеовог потреса мозга (ФОТО)

Tanjug/AP

Podsetimo, Senegal je u utorak savladao Zelenortska Ostrva (2:0), ali uz kontraverzne situacije

Favoriti su najpre imali igrača više od 21. minuta, kada je Andrade isključen zbog grubog prekršaja nad Sadiom Maneom, a dvojicu više od 57, kada je crveni karton pokazan golmanu Vozinji.

Inače, Mane je posle pomenutog faula dugo ostao na zemlji, ali iako se pridigao, pa nedugo zatim postigao gol, nije mogao da završi utakmicu kako je to inače red.

Štaviše, posle pogotka se srušio na teren, ali je uspeo da, na sreću, skupi snagu i bez pomoći drugih napusti igralište.

Završio je u bolnici fudbaler Liverpula (i to uz bes navijača engleskog kluba, koji su se pitali na društvenim mrežama zašto je Maneu dozvoljeno da igra posle strašnog sudara glavama koji je preživeo), a u bolnicu je došao da ga poseti i - golman rivala.

Vozinja i Mane su pozirali zajedno, nasmejani, poslavši poruku da je najvažnije da je fudbal pobedio.

To je tačno, ali je "malo više" pobedio Senegal, za koji je 2:0 postavio u 90. minutu Dieng iz kontranapada.