NAVIJAČI REALA ZBUNJENI: Luka Jović zaigrao protiv jednog od najgorih timova u Španiji i... (FOTO)

LUKA Jović je konačno dobio šansu u startnoj postavi FK Real Madrid.

НАВИЈАЧИ РЕАЛА ЗБУЊЕНИ: Лука Јовић заиграо против једног од најгорих тимова у Шпанији и... (ФОТО)

Tanjug/AP

I... šansu nije iskoristio.

U meču Kupa kralja, na gostovanju protiv Elčea, igrao je od prvog do 79. minuta, kada ga je zamenio Isko.

Rezultat je tada i dalje bio 0:0, a Jović za pomenutih 79 minuta nije uputio nijedan udarac u okvir gola.

Reakcije navijača Reala bile su, uglavnom, negativne na prikazanu igru srpskog reprezentativca, bar na ovom meču.

Jedan od njih je istakao sledeću statistiku, uz komentar "Jovićev učinak protiv jedne od najgorih ekipa u španskom prvenstvu":

Na statistici se vidi da Jović nije imao nijedan šut, da je 23 puta dotakao loptu na meču, da je imao 13 uspešnih dodavanja (uz 86,7% realizacije predaje lopte saigraču), ali da nije imao nijedno ključno dodavanje, niti uspešan dribling (jednom je pokušao). U sedam navrata je loptu izgubio.

Drugi navijač Reala je istakao sledeće:

- Jović stoji na jednom mestu i čeka da mu lopta bude dodata, a Benzema (koji nije igrao ovoga puta) uvek se kreće, pokušava da stvori neke stvari.

Bilo kako bilo, imajući u vidu da Luka Jović češće ne igra, nego što dobija šansu, za njega je najvažnije da uđe u takmičarski ritam, a onda će već i pokazati raskošni talenat zbog koga je Real i platio Ajntrahtu 60 miliona evra.

Nedavno je, kada se Benzema povredio, Jović prilično brzo pokazao da i te kako ima šta da pruži u dresu "kraljevskog kluba".

Real kroz dramu do pobede

Madridski gigant je pobedio sa 1:2, i to posle prave drame. U produžecima je najpre Real ostao s igračem manje, usled isključenja Marsela u 102. minutu, posle čega je Verdu doveo Elče u vođstvo. Međutim, u 108. minutu je Isko poravnao rezultat, a brojčano slabijim "kraljevićima" preokret, ujedno i trijumf, doneo Azar, pet minuta pre kraja, na asistenciju Alabe.

BONUS VIDEO: TOP 10 NAJPLAĆENIJIH FUDBALERA: Koliko zarađuje Ronaldo a koliko Mesi...