UZ STADION I HOTEL: Piroćanci obezbedili novac za kupovinu hotela i umetničkih dela

Витомир Ћирић

27. 10. 2021. u 14:55

REBALANSOM budžeta koji su danas razmatrali gradski većnici, prihvaćen je predklog da grad učestvuje na licitaciji koja će biti organizovana za prodaju hotela „Stadion“, ispod zapadne tribine stadiona čiji je grad vlasnik, kao i umetničkih dela koja se nalaza u krugu nekadašnjeg modnog giganta „Prvi maj“.

УЗ СТАДИОН И ХОТЕЛ: Пироћанци обезбедили новац за куповину хотела и уметничких дела

foto: V. Ćirić

Pomenutim rebalansom, budžet je uvećan za 146 miliona dinara i prihvaćeni su svi zahtevi korisnika gradske kase.

- Grad je već vlasnik stadiona i okolnih pokmoćnih terena, zatim zatvorenog bazena, otvorenog čija je izgradnja u toku , pa smo odlučili da učešćem na licitaciji za kupovinu hotela zaokružimo ovu celinu. Obezbedili smo 10 miliona kao učesnici licitacije i verujem da ćemo postati vlasnik hotela. Naravno imamo novac i za isplatu, ukoliko ga kupimo. Verujemo i da će grad postati vlasnik svih umetničkih dela koja se nalaze u krugu nekadašnjeg tekstilnog giganta „Prvi maj“ - kaže Miloš Colić, zamenik gradonačelnika.

Reč je o preko 200 raznih skulptura, vitraža, slika, fontana i sličnih ostvarenja, od kojih se neka nalaze u centru grada.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ZAPAD U ŠOKU! Vladimir Putin slavi, ovo je čekao od 2022!

ZAPAD U ŠOKU! Vladimir Putin slavi, ovo je čekao od 2022!

Otkako je počeo rat u Ukrajini, ili kako to Ruska Federacija zove "specijalna vojna operacija", Rusija je bila na meti mnogobrojnih sankcija. Dobar deo njih se odnosio i, još uvek, odnosi se na sport, ali... stvari se menjaju. I to više ne polako. A najnovija vest - obradovala je ruskog predsednika, Vladimira Putina, jer se njegov omiljeni sport vraća na velika, međunarodna vrata, sa sve ruskim obeležjima.

08. 12. 2025. u 15:15

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

SLUČAJNO SAM SAZNAO DA IMAM LEUKEMIJU : Bivšem voditelju Pinka život se preko noći okrenuo